Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 40
Wyświetla od 1 do 10 z 41 pozycji.

Zwalniają pracowników, aby zatrudnić swoich.

3MASH

Niestety duża cześć ludzi z uczelni odchodzi bo ich ten koloryt nie interesuje...i to jest smutne

A mi nie przeszkadza przekraczanie terminów tylko folklor recenzyjny i koloryt nadawanych tytułów. Ci którzy mają duży międzynarodowy dorobek upadają a przeciętni przechodzą. Rodzi się zatem pytanie co trzeba mieć by zrobić habilitacje znajomości, być lubianym w środowisku czy rodzinę?

1.Dlaczego fatalny stan polskiej nauki nie interesuje urzędników Komisji Europejskiej?

2. Dlaczego nie wydają zaleceń i nie wszczynają odpowiednich procedur ?

3. Nepotyzm i korupcja to przecież obszary zainteresowania UE w ramach standardów demokratycznych i merytokratycznych.

Odpowiedź:

Stan polskiej nauki nie ma wpływu na panowanie Zachodu w Polsce i zyski transnarodowych korporacji. Co więcej, zacofanie Polski w zakresie badań naukowych utrwala status Polski jako kraju peryferyjnego i zależnego od Zachodu.

grom z jasnego nieba

Ostatnio doszło do tego, że gremia unijne recenzują polskie projekty ustaw pod kątem zgodności z bliżej nieokreślonymi "wartościami unijnymi" (miękkie prawo). Kiedy pojawi się oficjalny projekt ustawy 2.0 należałoby spróbować zainteresować te gremia ustawą pod względem wartości demokratycznych w tym merytokracji. Tutaj od wielu lat odstajemy od unijnych standardów i należy się spodziewać kontynuacji niskich standardów (oczywiście tylko dla swoich).

Zagłębiając się w problemy polskiej nauki dochodzimy do wniosku, że stanowi ona odzwierciedlenie stanu całego państwa. Trzeba podważyć narracje odnośnie Magdalenki, "pomocy" Zachodu dla Polski, wyniki reform gospodarczych itd. Po 25 latach ostatecznie rozpadł się mit o dogonieniu zachodu i wprowadzeniu u nas tamtejszych standardów, np. merytokracja. Kto uciekł z tego państwa od razu, ten wygrał, kto został, ulegając propagandzie sukcesu, ten przegrał z wyjątkiem 5-10 procent populacji którym się powiodło.

zrozumiałem za późno

Wystarczy pozbyć się członków PZPR (tj. Polska zjednoczona partia rabusi), która przenika obecne struktury partyjne.

wow

W Europie i unii chyba dojrzewa sytuacja do zmian, powraca idea państw narodowych. Zyskują na tym silne państwa, bo za śmieszną kwotę 1% PKP składki mają otwarty rynek wewnętrzny każdego państwa. Ta sytuacja sprzyja państwom silnym gospodarcza, a nie słabym.

Z tego względu, Polska musi wprowadzić cła, ograniczyć przywileje mundurowych, ograniczyć okradanie Polaków, podnieść poziom nauki. itd. aby rozwinąć się gospodarczo.

W XX wieku stworzono dwa niesprawiedliwe systemy: komunizm i kapitalizm, pierwszy - już zbankrutował, a drugi jest w trakcie.

Ludzie chcą sprawiedliwości.

Dlaczego nie było dekomunizacji w Polsce? Unijne elity to trockistowskie pokolenie 1968 r. Dla tych ludzi postkomuniści w Polsce to też lewica a więc ludzie pokrewni ideowo. Po co obalać swoich? Kiedy Fidel kastro zmarł na zachodzie wyrażano żal. Chodziło o obalenie komunizmu i zarobienie na tym pieniędzy a nie o obalenie komunistów. Wręcz miała miejsce współpraca przy przejmowaniu przedsiębiorstw po mocno zaniżonych cenach.

nie doczekacie się dekomunizacji

Doktoranci wdrożeniowi nie poradzą sobie z doktoratami, ze względu na obecne układy w uczelniach. Kategoryzacja jednostek naukowych jest również fikcją. Może ich uratować dobra i obiektywna ustaw uwzgledniająca dekomunizacje wszystkich pracowników uczelni. Asystent historii pisze, że tacy pracownicy to "hańba" Polski, czyli uczelnie zdrajcami stoją?

Barka

Wyświetla od 1 do 10 z 41 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png5.png6.png1.png