Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 0
Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Ataki przeciwko naukowcom i lekarzom sceptycznym wobec szczepień i polityce lockdownów nasilają się. Naukowcy instytucjonalnie atakują kolegów wypowiadających odmienne opinie. Lekarze są straszeni konsekwencjami dyscyplinarnymi za wpisy w mediach społecznościowych lub rzetelne informowanie pacjentów na temat szczepionek. Czy jednak rzeczywiście chodzi o szczepionki, czy to tylko zasłona dymna?

Naukowiec Klaus Schwab i jego Światowe Forum Ekonomiczne nakreślili wizję czwartej rewolucji przemysłowej. Jedno z jego haseł "build back better" dotyczące odbudowy gospodarki światowej po epidemii, jako gospodarki sieciowej i zielonej, powtarzane jest przez wszystkich polityków Zachodu. Nowa gospodarka po lockdownach miałaby znacząco zmniejszyć udział sektora małych i średnich przedsiębiorstw w PKB na rzecz transnarodowych korporacji a miliony bezrobotnych żyłyby z dochodu gwarantowanego. Do 2025 r. zagrożonych miałoby być nawet 50 proc. miejsc pracy, ponieważ pewne sektory gospodarki należałoby radykalnie ograniczyć jako niezielone. Koronawirus to wygodne narzędzie przyspieszenia tych zmian, np. zagrożenie epidemiologiczne oznaczałoby przejście na telepracę, robotyzację i pieniądz elektroniczny. Klaus Schwab przedstawia zmiany jako nieuniknione i korzystne a szereg naukowców przyłączyło się do tej narracji. Jednak jej przeciwnicy oczywiście hołdujący teoriom spiskowym twierdzą, że ostatecznym rezultatem przemian byłaby dyktatura światowa kilku tysięcy osób z majątkiem co najmniej 500 milionów dolarów.

Wyświetla od 1 do 1 z 1 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png8.png7.png0.png