Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 1
Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Weźmy np. takiego znanego biznesmena zajmującego się oprogramowaniem i jego fundację, którą prowadzi z żoną. Rozporządza dziesiątkami miliardów dolarów i pozapłacał ośrodkom naukowym za badania w interesujących go dziedzinach. Jego agenda to ratowanie Matki Ziemi poprzez ograniczenie emisji CO2. W tym celu należy wybić stada krów puszczających bąki (metan to groźny gaz cieplarniany) a nawet rozpylić substancje przyciemniające słońce. Dziwnym trafem przy okazji stał się największym posiadaczem ziemi rolnej w USA i planuje produkcję "mięsa" z roślin. Oczywiście jego teorie znajdują podbudowę naukową a za korzystne dla siebie badania luminarzy sam zapłacił. Trzeba mieć głowę do interesów, aby coś takiego wymyślić.

Oczywiście jest to teoria spiskowa.

Freud jako jeden z ojców lewicowego myślenia został sztucznie wypromowany przez pewne środowiska na luminarza nauki.

Podobnie Margaret Mead rozpowszechniła swoje "badania" przyczyniając się do rewolucji seksualnej dzięki dostępowi do mediów. Potem profesor antropologii podważył wiarygodność tych badań. Feminizm został włączony do naukowego mainstreamu dzięki wielkim pieniądzom zainwestowanym przez fundacje miliarderów.

W zakresie tzw. twardej nauki nie było lepiej. Neoliberalny kapitalizm stał się biblią dla ekonomistów po trwających dziesiątki lat zabiegach think tanków, fundacji i wsparcia medialnego. Znowu za wszystkim stali miliarderzy i ich wielkie pieniądze.

Następna wielka konfabulacja to zmiany klimatu wywołane przez człowieka. Tylko, że już kilkadziesiąt lat temu opisano te procesy jako cykliczne i niezależne od człowieka. Mianowicie ocieplenie klimatu prowadzi do następnego zlodowacenia i proces może zostać zainicjowany w zaledwie kilkadziesiąt lat kiedy kra wypłynie na południe Atlantyku wyłączając ciepły prąd oceaniczny ocieplający półkulę północną.

Ręce opadają kiedy widzi się zapatrzenie w anglosaską naukę. najgorsze jest to, że odmowa włączenia się w główne nurty badań anglosaskich skutkuje pogorszeniem pozycji konkurencyjnej naukowca w środowisku.

Wyświetla od 1 do 2 z 2 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png8.png9.png8.png0.png1.png