Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Na mojej stronie na FB wpis dotyczący ostrzeżenia przed szczepionkami został przyciemniony oraz pojawił się napis "fałszywe informacje". Problem polega na tym, że antyszczepionkowy wpis został podpisany przez 17 profesorów i habilitowanych a zatem podważono ich autorytet naukowy. Zatem profesura jest nieomylna tylko pod warunkiem reprezentowania słusznej linii ideologicznej. Przecież już to przerabialiśmy.

W naukach społecznych wychodzi się od pewnych wstępnych założeń filozoficznych, które zyskują z czasem rangę teorii a następnie prowadzi się badania sprawdzające słuszność postawionej hipotezy. Naukowość nie polega na odrzuceniu pewnych opcji (założeń wstępnych) jako niesłusznych, ale na poprawności i uczciwości metodologicznej. Absurdalna początkowo teza Kopernika z czasem zyskała uznanie, co dowodzi szkodliwości ograniczania wolności naukowej.

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png8.png7.png6.png