Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Podstarzały solidarnościowiec powiedział wczoraj, że komuna była niedobra, ponieważ kierownicy w jego przedsiębiorstwie dopisywali się do projektów racjonalizatorskich pracowników.

Masz to na co się godzisz. Zgadzasz się, żeby traktowali cię jak g..., to tak właśnie będzie.

Według niektórych koncepcji elita to ludzie na stanowiskach kierowniczych posiadający realną władzę i kontakty pozwalające uzyskiwać dodatkowe materialne i niematerialne korzyści. W tym kontekście naukowiec ma prestiż społeczny, ale z tym nie wiąże się ani władza, ani korzyści finansowe. Jedynie garstka samodzielnych na dwóch etatach i stanowiskach kierowniczych może aspirować do elity. Reszta, włączając w to świeżych habilitowanych, to osoby o statusie materialnym "working class". Szczególnie "młodzi" habilitowani są sfrustrowani, ponieważ habilitacja już przestała być przepustką do poprawy statusu materialnego po likwidacji dwuetatowości. Profesja naukowca stacza się relatywnie wobec szybkiego tempa wzrostu płac w biznesie.

Wielu samodzielnych z habilitacjami uważa, że pewne zapisy prawa pracy ich nie obowiązują. Uważają to za stan naturalny niezależnie od tego czy są to byli komuniści, przedstawiciele opozycji antykomunistycznej czy wierzący i praktykujący katolicy. Oni żyją w innym świecie przeświadczeni niezbicie o swojej wyjątkowości i związanymi z tym przywilejami. Tymczasem zgodnie z prawem pracy osoby na stanowiskach kierowniczych naruszają przepisy zwalniając takie osoby z części obowiązków, np. administracyjnych. To podpada pod artykuł Kodeksu Pracy o nierównym traktowaniu pracowników.

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png8.png7.png2.png