Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 12
Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Recenzje na stronie US są konkretne. I uzasadnienie decyzji bardzo szczegółowe... Recenzenci w pierwszym postępowaniu byli mili i przyjemni. Tu nazywali rzeczy po imieniu bez ogródek...

Ja uznałem, że ubieganie się o hab. to honorowanie "doskonlaców naukowych", do których czuję głęboką odrazę. Wolę zajmować się biznesem niż szukać uznania o tych wątpliwych "autorytetów".

Poniekąd rozumiem. Osobiście czytałam bzdury do kwadratu, na lokalnym poletku, które jako habilitacja przechodziły... Rozumiem rozgoryczenie, że gorsze rzeczy przechodzą. Być może Pani recenzenci współczynniki cytowań mają podobne do Pani i tu może jak najbardziej być poczucie rozgoryczenia... Moze, jeśli już do sądu to z argumentem, "bo Kowalski za gorsza rzecz/mniejszy dorobek Haba dostał!"?

Proszę spojrzeć na to z drugiej strony:

- oczernianie przez recenzentów, (którzy wiedzą, że są bezkarni) habilitantów,

- procesowanie się, to nic innego jak dochodzenie swoich praw w postępowaniach awansowych,

- brak możliwości polemiki akademickiej,

to przeraża...

Joanna

W sumie nic. Masz rację. Ta zawiść, oczernianie personalne recenzentów, procesowanie się, odporność na krytykę przy braku dorobku naukowego adekwatnego do stopnia, którego dotyczy postępowanie (prawdopodobnie- z wniosku nie wynika, recenzji jeszcze nie ma), nie śmieszy, tylko przeraża...

[quote=""]Może Pani Joanna ujawniłaby cel drugiego postępowania. Gdyby po pierwszym razie podkuliła ogon i złożyła samokrytykę to byłaby jakaś szansa. Chyba, że za drugim razem chodzi o podroczenie się ze środowiskiem. pisze:

Też mnie ciekawi, jaki jest progres w porównaniu z pierwszym postępowaniem, np. w zakresie publikacji, działalności dydaktycznej, udziału w konferencjach (np międzynarodowych)... Przeczytamy, jak na stronie ck recenzje zawisną :)[/quote]

I co w tym śmiesznego?

Oczywiście, że opublikuję recenzje.

I odpowiedzi na recenzje.

Recenzje dostałam tak złośliwe i nacechowane emocjonalnie, że zęby bolą...

Jedna z recenzentek, dokonała samodiagnozy testem dla 7-latka i jest zdziwiona, że uzyskała inne wyniki niż te podane w teście.

Druga recenzentka, stwierdziła, że nawet doktorat mi się nie należy...

Trzecią naraziłam na czytanie "bezmiaru niekompetencji..."

Pozdrawiam!

JG

Joanna

Myślicie, że mimo to, że ktoś nie pracuje na uczelni to nadal musi się wykazywać liczbą publikacji, aktywnością konferencyjną, itp.? Nie wydaje się wam to trochę komiczne?pisze:

A Twoim zdaniem powinien dostać habilitacje za to, że żyje i oddycha??? Jeśli chce kolejny stopień to oczywiste, że musi mieć adekwatny dorobek naukowy, osiągnięcia dydaktyczne, doświadczenie. Osobiście nie pracuje na uczelni, przygodę zakończyłam na dr, ale czasem zdarza mi się coś opublikować. Nie mam cisnienia na zbieranie punktów, publikuje tylko w darmowych czasopismach (nie pracuje na uczelni, więc nikt mi nie zasponsoruje) aczkolwiek zdarzyły mi się publikacje w czasopismach międzynarodowych, więc można, nawet nie pracując na uczelni. Są też niekiedy dobre darmowe konferencje (szczególnie teraz w okresie pandemii, w mojej działce wiele dotychczas płatnych, było w zeszlym roku bezpłatnych online). Uważam, że na argumentację typu "nie pracuje na uczelni, więc nie muszę publikować ani mieć dorobku a haba mam dostać, bo żyje" brak jest argumentów :)

Myślicie, że mimo to, że ktoś nie pracuje na uczelni to nadal musi się wykazywać liczbą publikacji, aktywnością konferencyjną, itp.? Nie wydaje się wam to trochę komiczne?

Może Pani Joanna ujawniłaby cel drugiego postępowania. Gdyby po pierwszym razie podkuliła ogon i złożyła samokrytykę to byłaby jakaś szansa. Chyba, że za drugim razem chodzi o podroczenie się ze środowiskiem.

Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png8.png6.png3.png