Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 19
Wyświetla od 1 do 10 z 20 pozycji.

Co w temacie habilitacji się dzieje? Ktoś wie...

Plany ministra nijak się mają do zamierzeń elit unijnych planujących wprowadzenie do zasad unijnych zakazu dyskryminacji osób LGBT. Domyślam się, że celem będzie wprowadzenie kontroli praworządności pod tym względem. W ten sposób w drodze pozatraktatowej zostanie naruszona sfera wyłącznej kompetencji państw członkowskich UE. Przecież racjonalnie myślący wiedzieli od początku jakie są cele federalistów unijnych.

Minister Czarnek zapowiada pakiet wolnościowy zwalniający z odpowiedzialności dyscyplinarnej za poglądy naukowców o poglądach konserwatywnych i narodowych. Gdyby do tego doszło to w końcu prawicowa część naukowców mogłaby się swobodnie wypowiadać. Pod wpływem ogólnej nagonki na ludzi prawicy idącej z Zachodu przestałem się wypowiadać na tematy drogie sercom lewicy. Chciałbym odzyskać prawo do wolności wypowiedzi jako naukowiec.

Nie tylko do dydaktyki, ale i do recenzji habilitacji. Tyle, czy w tych reformach na pewno chodzi komuś o poziom polskiej nauki? Doktorzy są od zamiatania nie od dziś i dopóki habilitacja istnieje, istnieć będą zaszczyty zarezerwowane tylko dla habilitowanych, którzy będą sobie rościć prawo do podwyżek tylko dlatego, że są.

Już jest luka pokoleniowa. Jak to możliwe, że dziadki uczące z pożołkłych kartek jeszcze dopuszczane są do dydaktyki?

Na niektórych uczelniach jest tak: do dydaktyki zatrudnia się na śmieciówkach jakichś ludzi z miasta albo tanią siłę roboczą w postaci doktorantów. Zwalnia się doktorów i nieprawomyślnych (pod byle pretekstem). Nasze uczelnie skończą na śmietniku historii!

Jeśli nie zlikwidują habilitacji, tylko przekażą ją uczelniom, to dopiero będzie proceder, nad którym nikt nie ma kontroli. Stara gwardia tak się przyzwyczaiła do stołeczków, że będzie nauczać ze swoich notatek sprzed 1989 roku do śmierci, teraz umowy o pracę są dożywotnie. Promowane będzie lizusostwo, ludzie z ulicy na nią wrócą.

oko.press - wszystko jasne!

https://oko.press/czarnek-cofa-reforme-nauki-gowina-w-jego-zespole-eksperckim-ksieza-i-profesorowie-bez-dorobku/

Pan Minister na spotkaniu z doktorantami zapowiada przemyślenie

- czy habilitacja będzie

- jeśli będzie, to czy nie będzie jej nadawać np. dana uczelnia.pisze:

Można coś więcej się dowiedzieć?

Pan Minister na spotkaniu z doktorantami zapowiada przemyślenie

- czy habilitacja będzie

- jeśli będzie, to czy nie będzie jej nadawać np. dana uczelnia.pisze:

Realnie Czarnej myśli o zniesieniu habilitacji? Wow

Wyświetla od 1 do 10 z 20 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png1.png4.png1.png7.png1.png