Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 3
Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

U nas nic o łączeniu nie słychać. Choć tych uczelni przybyło w ciągu 25 lat....

Chodzi o osłony dla ludzi a nie uczelni. Jeżeli prowincjonalną uczelnię włączą do uniwersytetu to jej pracownicy popracują krótko, chociażby z powodu kompleksu wyższości pracowników uniwersytetu. Dlaczego górnik ma dostawać potężne odprawy a 50-letni pracownik nauki czy nauczyciel nie? Ja wiem dlaczego, ale nie będę się tutaj produkował bo to nie jest kwestia racjonalnej polityki państwa.

Osłony dla prywatnych uczelni? Przecież jest niż demograficzny. Poza tym mają być procesy konsolidacyjne i łączenie uczelni.

Restrukturyzacja sektora szkolnictwa wyższego postępuje, ale raczej bez działań osłonowych ze strony rządu. Wcześniej to samo dotyczyło szkolnictwa przedmaturalnego. Dlaczego niektóre branże otrzymują potężne pieniądze na restrukturyzację a inne nie? Druga kwestia: to właśnie te drobne uczelnie kiedyś zapewniały drugi etat habilitowanym i doktorom a teraz to się kończy. Czyli następuje degradacja materialna zawodu naukowca.

Wyświetla od 1 do 4 z 4 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png1.png4.png1.png7.png2.png