Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

https://youtu.be/-JV8UBH82D8

By rozumieć kiedy mamy do czynienia z plagiatem

Może ja powiem ze swojego przykładu. To co bywa napisane to nie zawsze musi odzwierciedlać prawdę. Spotkałam się z tym w recenzji. Jaki trud musiałby zadany by tak dokładnie sprawdzać czyjś dorobek. To jest zastanawiające. Druga kwestia by coś nazwać plagiatem to nie może być zdanie lub kilka zdań.....Pytanie czy to jest prawda czy nagonka. Tak też trzeba spojrzeć.

Wydaje mi się, w kilka zdań zapożyczonych jeśli nie jest to nagminne nie jest plagiatem. Czasem można jeśli to jest sporadyczne zapomnieć dodać nazwiska. Podkreslam jeśli nie jest to nagminne. I nieraz nie chodzi o celowe działanie a o działanie przypadkowe. Czasem coś się robi odejdzie się wróci jest pośpiech. Natomiast jeśli jest to strona czy dwie to inna bajka.

Jednym się udaje innym nie.

https://miesiecznik.forumakademickie.pl/czasopisma/fa-9-2020/wstrzymana-profesura%E2%80%A9/

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png1.png4.png1.png8.png5.png