Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Ustawa 2.0 zakładała takie same zasady oceny okresowej dla samodzielnych bez habilitacji i samodzielnych z habilitacją. Jeżeli zatem samodzielny bez habilitacji uzyska negatywną ocenę a istnieją w rzeczywistości dwa systemy oceny pracowników, to ma prawo domagać się ponownej oceny na zasadach stosowanych dla samodzielnych z habilitacjami lub może wnieść pozew o nierówne traktowanie pracowników. Należy odróżnić zgodne z prawem od bezprawnych zasad różnicowania warunków zatrudnienia pracowników. Wiadomo, że granicą strachu jest zwolnienie, dlatego pracodawcy muszą się liczyć z wyrokami skazującymi w sądach pracy w stosunku do tych, których sami uwolnili od zniewalającego strachu.

W każdej organizacji istnieje elita spijająca śmietankę i ludzie od czarnej roboty. Jednak poza patologicznymi sytuacjami w biznesie nie dopuszcza się do tego, aby ktoś bezkarnie nie wykonywał swoich obowiązków służbowych latami. W nauce polskiej to jest jednak możliwe, chociaż nie wszyscy z takich możliwości korzystają. Przy czym system mogą wykorzystywać także doktorzy a nawet katolicy, wystarczy być ustosunkowanym. Takie zachowania skutkują tym, że ktoś musi tę pracę wykonać za uchylających się od wykonania obowiązków i na tym m.in. polega nierówne traktowanie pracowników.

Nierówne traktowanie zatrudnionych obecnie jest podstawą do skutecznego pozwu przeciwko pracodawcy i odszkodowania. Nie należy tego mylić z praktykami dyskryminacyjnymi powiązanymi z rasą, narodowością czy płcią.

Nierówne obciążanie obowiązkami przy takich samych płacach czy funkcjach jest tu dobrym przykładem. Bezprawne uprzywilejowanie niektórych pracowników to inny przykład. Istnieją pracownicy uchylający się od pisania sylabusów a potem zbiorczo te sylabusy są do wykonania dla pozostałych pracowników. Czyli wykonujemy obowiązki za kogoś. Oczywiście w sądzie wszystko sprowadza się do dowodów, dlatego kierownicy zawsze starali się wzywać do gabinetu na rozmowy. Teraz jednak wyniki pracy przesyłamy elektronicznie i dlatego to ułatwia sprawę skarżącemu pracownikowi.

Patologia związana z nierównym traktowaniem polega na tym, że kierownicy są ograniczeni w swojej władzy zależnościami lub boją się niektórych pracowników i dlatego nierówno przydzielają obowiązki.

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png4.png0.png6.png8.png8.png