Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 36
Wyświetla od 21 do 30 z 37 pozycji.

A ktos podjal w ogole aspekt finansowy????? idzie kryzyspisze:

Jaki aspekt finansowy?

A ktos podjal w ogole aspekt finansowy????? idzie kryzys

Ciekawa jestem efektu końcowego dotyczącego rozmów RMN. Zobaczymy co pojawi się na stronie w najbliższym czasie.

Fragment art

"...Dajmy sobie spokój z habilitacją – powiedział wprost prof. Andrzej Jajszczyk z AGH, członek Rady Naukowej ERC i przewodniczący Oddziału Krakowskiego PAN. – Ona tylko komplikuje system, a nie przyczynia się do utrzymania poziomu badań. Obecnie często habilitacja zamiast realizować wytyczne systemowe, jest kpiną z systemu. Dlatego trzeba ją zastąpić rzetelnymi konkursami na stanowiska uniwersyteckie – konkludował stanowczo A. Jajszczyk...."

Zgadzam się...

https://miesiecznik.forumakademickie.pl/czasopisma/fa-04-2020/habilitacja-fakultatywna%E2%80%A9/

Gdzie wrócił Gowin? Poza tym wątpię by PiS coś zrobił dla nas dr. Być może wyegzekwowane w jakiś sposób zostanie to że otworzą się te możliwości dla dr.

Tyle się wydarzyło, że wrócił minister Gowin. Czy jako wicepremier będzie chciał w końcu wprowadzić ład i zlikwidować te anachroniczne procedury, które kosztują państwo polskie niepotrzebne pieniądze, a nikomu nie służą? Teraz potrzebni są młodzi lub młodzi duchem, którzy są w stanie nauczać online, rozwijać projekty online i wszystko to za marne pieniądze, a nie jakieś administracyjne nadbudowy nad czymś, co nauki dawno nie przypomina. Stara gwardia u nas już wprowadziła kryteria oceny pracowników, w tym profesorów, niższe niż wymagania wobec przyszłych habilitantów, aby nikogo do korytka nie dopuścić i siedzieć do setki na swoich stołeczkach z publikacjami zagranicznymi z lub w ZSRR

Teraz na siłę zaczyna się dorabianie habom dorobku przed ewaluacją. Na konferencje i tak nie pojadą, tłumaczą się pandemią. Na okładki i do komisji się wpraszają nie zapraszani. Kto się przeciwstawi, ma przegwizdane. Przybiera to różne formy, np. nie dostanie już ni pół recenzji, żadnych zajęć liczących się do dorobku, będzie wykreślony z pracy organizacyjnej, mimo wkładu pracy, inni dostają zakaz publikowania u niego, zajęcia są 5 razy w tygodniu, ma 555 funkcji nieoficjalnych, zawsze jego faktury płatne ze środków na badania zostają zagubione, aż musi płacić sam, musi zastępować innych na zajęciach nieodpłatnie, itd. Tylko zniesienie habilitacji wprowadzi ład i porządek. Naukowcy skoncentrują się na badaniach, a nie na wchodzeniu komuś w...pisze:

Ja mam nadzieję że coś się w końcu wydarzy, że normalność wkroczy na polskie uczelnie.

Teraz na siłę zaczyna się dorabianie habom dorobku przed ewaluacją. Na konferencje i tak nie pojadą, tłumaczą się pandemią. Na okładki i do komisji się wpraszają nie zapraszani. Kto się przeciwstawi, ma przegwizdane. Przybiera to różne formy, np. nie dostanie już ni pół recenzji, żadnych zajęć liczących się do dorobku, będzie wykreślony z pracy organizacyjnej, mimo wkładu pracy, inni dostają zakaz publikowania u niego, zajęcia są 5 razy w tygodniu, ma 555 funkcji nieoficjalnych, zawsze jego faktury płatne ze środków na badania zostają zagubione, aż musi płacić sam, musi zastępować innych na zajęciach nieodpłatnie, itd. Tylko zniesienie habilitacji wprowadzi ład i porządek. Naukowcy skoncentrują się na badaniach, a nie na wchodzeniu komuś w...

Po to bo wciąż habilitowanym się wydaje że są Bogami pomimo że niektórzy mają gorszy dorobek od nie jednego dr

Wyświetla od 21 do 30 z 37 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png7.png9.png4.png6.png