Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 7
Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Co dalej z mianowanymi?

Kilka dni temu wzięto w obronę Zybertowicza w telewizji wytykając nierzetelne i złośliwe recenzje motywowane zdaniem mówców względami pozamerytorycznymi. Jednak takie mamy zasady a partia rządząca wniosła poprawki do ustawy Gowina za utrzymaniem hierarchiczności nauki polskiej. Teraz kiedy ich człowiek oberwał od systemu podniosło się larum.pisze:

Przykre

Kilka dni temu wzięto w obronę Zybertowicza w telewizji wytykając nierzetelne i złośliwe recenzje motywowane zdaniem mówców względami pozamerytorycznymi. Jednak takie mamy zasady a partia rządząca wniosła poprawki do ustawy Gowina za utrzymaniem hierarchiczności nauki polskiej. Teraz kiedy ich człowiek oberwał od systemu podniosło się larum.

Szanowni Państwo,

czy orientujecie sie, co wg nowej ustawy w zwiazku z wymogami do habilitacji oznacza - istotna wspolpraca z uczelniami/osrodkami zagranicznymi?

Czy musi to byc koniecznie staz? Jak dlugi pownien byc? Moze to byc wspolpraca w ramach projektow naukowych i grnatow, ale na zasadzie badani i publikacji, a nie koniecznie wyjazdu stazowego?

Sformulowanie jest dosc niejasne...

Dzieki za porade i odpowiedz!

pisze:

To ja już odpowiadam współpraca ze znanymi osiedlami naukowymi z państw zachodnich lub dalej....reszta uznawana za byle co. Moje doświadczenia....z ostatnich miesięcy. Można trafić na takiego recenzujacego

Warto uświadomić pretendującym do stopni naukowych, że nie istnieją obiektywne kryteria a liczy się uznaniowość. Znaczenie mają subiektywne opinie recenzenta czy rady, które są ostateczne, tzn. nie służy od nich odwołanie. pisze:

No właśnie te jest w tej Ustawie najgorsze - uznaniowość - istotne, istotny wklad... itp.

JM

Warto uświadomić pretendującym do stopni naukowych, że nie istnieją obiektywne kryteria a liczy się uznaniowość. Znaczenie mają subiektywne opinie recenzenta czy rady, które są ostateczne, tzn. nie służy od nich odwołanie.

"Istotna" znaczy to samo co "znaczący wkład do nauki". Jeżeli dla recenzenta będzie istotna to znaczy, że jest istotna. Jeśli komisja przegłosuje, że wkład do nauki jest znaczący to taki jest.

Szanowni Państwo,

czy orientujecie sie, co wg nowej ustawy w zwiazku z wymogami do habilitacji oznacza - istotna wspolpraca z uczelniami/osrodkami zagranicznymi?

Czy musi to byc koniecznie staz? Jak dlugi pownien byc? Moze to byc wspolpraca w ramach projektow naukowych i grnatow, ale na zasadzie badani i publikacji, a nie koniecznie wyjazdu stazowego? Sformulowanie jest dosc niejasne...

Dzieki za porade i odpowiedz!

JM

Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png7.png9.png6.png6.png