Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Przebudzenie być może odniesie jakiś skutek, ale musi być piękna grafika mozikowa, quizowa czy wręcz komiksowa.

Pierwszym państwem, w którym zwyciężyła rewolucja socjalistyczna bez użycia siły jest współczesna Kanada. Kiedy na spotkaniu z profesorem tamtejszej uczelni w Polsce zaczęto dopytywać się jaka jest jego opinia na potencjalnie drażliwe tematy, powiedział, że to co on myśli nie ma żadnego znaczenia. W kwestii ewentualnych oskarżeń o molestowanie wnoszonych przez studentów w stosunku do naukowców powiedział, że w Kanadzie konsultacje prowadzi się przy otwartych drzwiach.

Postępowe organizacje monitorują sieć i uczelnie pod kątem znalezienia nieprawomyślności wśród naukowców. Obecnie problemy ma profesorka oskarżona o zaśnięcie na antyrasistowskiej konferencji.

Postępowi wyznają jakobińską zasadę - nie ma tolerancji dla wrogów rewolucji. Zasady jakobińskiej demokracji przedstawił natomiast Robespierre.

„Terror jest niczym innym jak sprawiedliwością, niezwłoczną, srogą, nieugiętą; dlatego jest emanacją cnoty; nie tyle jest specjalną zasadą, ale konsekwencją ogólnej zasady demokracji dostosowaną do najpilniejszych potrzeb naszego państwa.“ — Maximilien de Robespierre

Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/371030-maximilien-de-robespierre-terror-jest-niczym-innym-jak-sprawiedliwoscia-nie/

Na razie zaczął mówić o tym Donald Trump (od dłuższego czasu mówią o tym także środowiska konserwatywne w USA):

https://www.tvp.info/48917603/indoktrynacja-a-nie-edukacja-trump-krytykuje-uniwersytety

Kiedy u nas zacznie się dyskusja?

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png7.png9.png4.png8.png