Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 10
Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26090232,grupa-profesorow-pisze-do-dudy-ws-andrzeja-zybertowicza-skrzywdzono.html

Czyli jak chodzi o kogoś znanego to nagle można o działaniach CK pisać mówić a jak chodzi o uwalonego dr to wszyscy umywają ręce.pisze:

Dobre i to przynajmniej choć tyle świat prawdy widzi.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26090232,grupa-profesorow-pisze-do-dudy-ws-andrzeja-zybertowicza-skrzywdzono.html

Czyli jak chodzi o kogoś znanego to nagle można o działaniach CK pisać mówić a jak chodzi o uwalonego dr to wszyscy umywają ręce.

Przypominam, że w średniowieczu czeladnikom starano się uniemożliwić wyzwolenie pisze:

Czyli praca naukowa to niewolnictwo i pańszczyzna! Delikwent może tylko liczyć na łaskę "panów", że mu podpiszą akt wyzwolenia. Ja pier...

Ludzkie instynkty i subiektywizm powinny być powściągane reżimem prawnym równym dla wszystkich i promującym merytokrację. Skoro jednak mamy system cechowy to nie dziwi, że jest jak jest. Przypominam, że w średniowieczu czeladnikom starano się uniemożliwić wyzwolenie np. podnosząc opłaty do takiego poziomu, aby nie było ich stać. Jednak synowie mistrzów cechowych byli z opłat zwolnieni a władców to nie obchodziło. Nowoczesne systemy prawne mają uniemożliwiać takie działania, ponieważ natura ludzka jest ułomna.

Taki jest system.pisze:

Za komuny też ludzie tak mówili: ludzie są dobrzy, PZPR jest ok, tylko system zły. Nie należy systemem nazywać ludzkiej podłości, chamstwa i chęci szkodzenia innym.

brent

Taki jest system. Wszystkie przytoczone zarzuty pozostają bez znaczenia w świetle regulacji systemu, który na zasadzie uznaniowości daje zupełnie wolną rękę recenzentom, komisjom i radom. Naruszenia zasad demokratycznego państwa prawa nie mają znaczenia, ponieważ wiedza "ekspercka" przeważa nad systemem prawnym, będąc wyłączoną spod jego działania.

Szukając analogii do średniowiecza trzeba wskazać na istnienie w tamtym okresie wielu autonomicznych systemów prawa. Habilitacja jest pozostałością po tym okresie, tzn. to samorząd zawodowy (cechowy) decyduje o losie swoich członków na zasadzie autonomii a nie ogólne zasady prawa czy władza państwowa.

Kto może ucieka z tego syfu. Chyba jasne jest dlaczego polska nauka w skali światowej to zero. Null. Dead.

Wyświetla od 1 do 10 z 11 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png9.png8.png6.png8.png