Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 103
Wyświetla od 1 do 10 z 104 pozycji.

Jakie macie wieści na temat likwidacji mianowania?

https://nfajw.wordpress.com/2020/04/20/w-sprawie-fakultatywnosci-habilitacji/

Tu był dokument - protokół z rozmowy 11 maja Ministra Gowina z RMNpisze:

Nie tu chyba była uchwała. Gowin w maju jeszcze był?

Tu był dokument - protokół z rozmowy 11 maja Ministra Gowina z RMN

[quote=""]U nas jest już w statucie: zakaz sprawowania funkcji, tylko dla hab, mimo że nie wynika z ustawy, miejsca w organach zarezerwowane dla hab, to jak niby te organy teraz będą głosowały? Minister mówił o stopniowym zmniejszaniu uprawnień habilitowanych, ale statuty zakonserwowały stan przez 2.0[/quote

Mozna gdzieś przeczytać o tym że Minister mówi o zmniejszaniu uprawnień?

U nas jest już w statucie: zakaz sprawowania funkcji, tylko dla hab, mimo że nie wynika z ustawy, miejsca w organach zarezerwowane dla hab, to jak niby te organy teraz będą głosowały? Minister mówił o stopniowym zmniejszaniu uprawnień habilitowanych, ale statuty zakonserwowały stan przez 2.0

Prawda jest taka, że żaden z tych kandydatów nie proponuje ciekawych warunków doktorom. Jeden chce zatrudnienia profesorów emerytów z ubiegłej epoki. Drugi chce dać szybką ścieżkę habilitowanym, chociaż warunki uzyskania hab. kiedyś były znacznie lepsze. Trzeci także chce szybkich ścieżek, dla habilitowanych. Żaden nie postępuje zgodnie z ustawą, czyli nie ma ścieżek dla doktorów bez habilitacji. Wstyd i hańba.

U nas elektorzy z grupy pracowników niebędących profesorami też głosują tak jak każą profy. Pewnie liczą na nagrodę za lojalność w postaci habilitacji. Część się przeliczy, ale i tak zdążą swoją biernością zaszkodzić adiunktom. Jeżeli kandydaci na rektorów nie mówią nic o pracownikach bez habilitacji to jest to raczej jasny sygnał, że będzie tylko gorzej. A adiunkci milczą, jak zwykle, i pokornie czekają na zmiłowanie. W przeszłości mogli na nie bardziej liczyć, bo chodziło tylko o ich etaty, a w końcu ktoś czarną robotę na wydziałach odwalać musiał. Ale teraz chodzi również o etaty habilitowanych, które mogą przejąć zdolni doktorzy z większym dorobkiem jeśli habilitacja straci swoją funkcje ochronną. No to trzeba pokazać adiunktom gdzie jest ich miejsce i przypomnieć o cnocie pokory, żeby się im nie zaczęło za dużo wydawać. Stąd chyba mamy permanentne lekceważenie i milczenie. Zdezorientowani i wystraszeni ludzie, pozbawieni dobrej reprezentacji i odcięci od informacji będą łatwym celem dla każdego uprzywilejowanego.

U nas napisano do wszystkich kandydatów na Rektora. Żaden nie podał informacji dotyczącej adiunktów. Już nawet chyba sprzątaczki lepiej wiedzą, na jakich pracują warunkach. Szanujemy także sprzątaczki.

Wyświetla od 1 do 10 z 104 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png8.png6.png5.png5.png