Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 103
Wyświetla od 81 do 90 z 104 pozycji.

Dobrze to u nas już było. Teraz doktorzy habilitowani żądają przenoszenia ich z miejsca na profesorów uczelni. W tym natłoku głosy doktorów nie są donośne. W zestawieniu z konserwatywnym kandydatem gorzej jest niż za komuny

[quote=""]Kandydat o tym mówi oficjalnie młodzi boją się odezwaćpisze:

No to widać tu piszący nie przeczytał zamieszczonych linków. Młodzi piszą do Ministra w tej sprawie. [/quote]

To się skończy tym, że ktoś wyleci i nie będzie miał ani na leczenie koronawirusa, ani na pogrzeb

Czyli środowisko będzie dalej "doskonalić" habilitację tak jak komuniści doskonalili PRL. pisze:

No tak by to wyglądało. Kto dobrowolnie boi się utraty przywilejów.

Czyli środowisko będzie dalej "doskonalić" habilitację tak jak komuniści doskonalili PRL.

Z poniższego linka

"Dajmy sobie spokój z habilitacją – powiedział wprost prof. Andrzej Jajszczyk z AGH, członek Rady Naukowej ERC i przewodniczący Oddziału Krakowskiego PAN. – Ona tylko komplikuje system, a nie przyczynia się do utrzymania poziomu badań. Obecnie często habilitacja zamiast realizować wytyczne systemowe, jest kpiną z systemu. Dlatego trzeba ją zastąpić rzetelnymi konkursami na stanowiska uniwersyteckie – konkludował stanowczo A. Jajszczyk.

Inne stanowisko zaprezentował prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. nauki i szef Uniwersyteckiej Komisji Nauki. Uznał, że habilitacja jest częścią sytemu, a nauka ma charakter hierarchiczny. To prawda, że habilitacja bywa trywializowana, ale zamiast ją likwidować, należy dążyć do tego, żeby stała się znakiem jakości naukowej. Wyraził też opinię, że należy ją uzyskiwać przed radą dyscypliny naukowej w innym niż macierzysty uniwersytecie.

– Habilitacji nie ma nigdzie na świecie, a już zupełnie egzotyczny jest tytuł profesora nadawany centralnie – powiedział prof. Zbigniew Błocki, matematyk z UJ, dyrektor Narodowego Centrum Nauki. Zauważył, że w programach NCN ani habilitacja, ani tytuł profesora nie grają roli. W konkursach OPUS 20% grantów trafia do badaczy bez habilitacji. Zgodził się jednak z opinią, że obecnie trudno będzie, z powodów społecznych, zlikwidować oba wspomniane przez niego elementy awansu naukowego. Można i należy jednak sprawić, by za habilitacją i profesurą nie...."

https://nfaetyka.wordpress.com/category/stopnie/

Kandydat o tym mówi oficjalnie młodzi boją się odezwaćpisze:

No to widać tu piszący nie przeczytał zamieszczonych linków. Młodzi piszą do Ministra w tej sprawie.

Kandydat o tym mówi oficjalnie młodzi boją się odezwać

https://nfaetyka.wordpress.com/2020/01/20/rada-mlodych-naukowcow-postuluje-calkowite-zniesienie-stopnia-doktora-habilitowanego/

Na niektórych uczelniach wogóle takich konkursów nie było...

https://nfaetyka.wordpress.com/2020/01/20/rada-mlodych-naukowcow-postuluje-calkowite-zniesienie-stopnia-doktora-habilitowanego/

Na niektórych uczelniach wogóle takich konkursów nie było...

Wyświetla od 81 do 90 z 104 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png9.png8.png7.png1.png