Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 15
Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Czy w przypadku braku habilitacji CK może ponownie wyznaczyć recenzentów jeśli uzna że postępowanie było prowadzone niewłaściwie?pisze:

Pytanie co uznać należy za niewłaściwe. Jeśli Komisja wygadywał aby głupoty to pewnie tak. Trzeba by taką sytuację znaleźć i zobaczyć. Jednakże na te głupoty trzeba mieć dowody czyli nagrania i protokoły. Wówczas wszystko jest do podważenia.

Pani Joanno a jest Pani pewna że tak jest. Przecież Pani nie zna wszystkich odwołań. Na pewno jest tak jak Pani mówi w niektórych przypadkach.

Nie wiem kolega wystąpił o usunięcie członka komisji.

Nie znam przypadku wyznaczenia kolejnej komisji habilitacyjnej.

Jeżeli CK uwzględni odwołanie, postępowanie dalej toczy się na bazie wcześniej napisanych recenzji. Jeżeli recenzje są niemerytoryczne, nikt tego faktu nie bierze pod uwagę. Usuwane są tylko (bądź nieusuwane) błędy formalne, np. w głosowaniu.

Joanna

Czy w przypadku braku habilitacji CK może ponownie wyznaczyć recenzentów jeśli uzna że postępowanie było prowadzone niewłaściwie?

I dlatego ta branża to wielkie g....

Nasze państwo stosuje w przypadku habilitacji zasadę autonomii grupy zawodowej. Skutkuje to niemieszaniem się w sprawy awansu zawodowego. Co prawda formalnie stwierdza się, że procedura habilitacyjna posiada status postępowania administracyjnego. W praktyce recenzje i uchwały Rad Wydziałów są niezaskarżalne w ramach polskiego systemu sądownictwa administracyjnego. Oczywiście tu kryje się prawna sprzeczność, ponieważ jeżeli to jest postępowanie administracyjne a nie wewnętrzne, to brak możliwości zaskarżenia sprawy co do meritum stanowi rażące naruszenie zasad demokratycznego państwa prawa a w szczególności konstytucji i umów międzynarodowych dotyczących praw człowieka.

Recenzenci odreagowują lata upokorzeń i sami starają się upodlić innych. Może niektórzy są też sfrustrowani tym, że młodsi mają ciekawsze pomysły. Albo, że nikt się z nimi nie skontaktował, żeby się łasić :)pisze:

:))))czasy łaszenia już minęły bo młode pokolenie ma wszystko w nosie. Za 4000 zł wymagania biegle j.angielski do końca życia kreatywność, stała wymienność przedmiotów...itp. przy takich oczekiwaniach taki człowiek uczelnię będzie traktował jak dodatek do kariery a nie karierę. Do tego wątpliwa szansa na habilitację. I w wieku 40 lat....szukaj człowieku pracy. To już Twój problem.

Recenzenci odreagowują lata upokorzeń i sami starają się upodlić innych. Może niektórzy są też sfrustrowani tym, że młodsi mają ciekawsze pomysły. Albo, że nikt się z nimi nie skontaktował, żeby się łasić :)

Ja bym chciała oduczyć bezkarności recenzentów. Bo to co robią niektórzy wola o pomstę do nieba.

Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png2.png0.png2.png2.png