Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 16
Wyświetla od 11 do 17 z 17 pozycji.

Utrzymać periodyki!!!samo w praniu wyjdzie kto co i jak

Może dzięki temu młodsze pokolenie zostanie uwolnione od tej habilitacji dzięki tym periodyków i temu że nie można zablokować komuś dobrych publikacji. Blokuje naukę jeszcze habilitacja ufam ze niedlugo jeszcze. Pracuje dlugo i nie uwazam że habilitacja zapewnia poziom nauce (to moje zdanie oczywiscie) w mojej dyscyplinie nie. Nie wierzę, że obecne kryteria to wyprowadza. Natomiast nasze periodyki które były obstawianie przez niektórych właśnie już nie zamykają drogi młodym.

W mojej dyscyplinie periodyki wysokopunktowane pokazują kto co umie. Jestem za bo Ci co nic nie potrafią a nawet zdobyli hab. to pozwala na realną weryfikację ich wiedzy znajomości światowej literatury itp.Jestem za bo to pokaże Za jakiś czas kto potrafi robić naprawdę naukę a kto ma hańba a tak naprawdę to mieć nie powinien. JESTEM ZA. Nie mam habilitacje. Gdyby ktoś chciał mnie skrytykować. Owszem dla takich dyscyplin wyjątkowych powinny być też jakieś wyjścia awaryjne.

Wykupili bazę WOS niby dlaczego.?

Poza strefą wpływów Zachodu, np. w Rosji czy Chinach mają swoje periodyki wychodzące z innych założeń wstępnych, Przykładowo Chińczycy uważnie śledzą zachodnią produkcję naukową, ale się jej nie podporządkowują. Inaczej wpuściliby zachodni kapitał, aby ich wykupił zgodnie z założeniami neoliberalnego kapitalizmu. Oni idą własną drogą, czyli myślą niezależnie.

Co jeżeli ktoś jest dobry, ale interesuje się zagadnieniami spoza tematyki periodyków anglosaskich? Powiedzmy, że jest historykiem. Jakie ma szanse na przyjęcie tekstu o Polsce? To jest niedopatrzenie ustawy 2.0 promujące naukowców o anglosaskich zainteresowaniach. Podobnie monografie o Polsce raczej nie będą publikowane w wydawnictwach renomowanych w USA.

patriota propolski

Wyświetla od 11 do 17 z 17 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png4.png0.png8.png1.png2.png