Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

To trzeba mieć możliwość kontaktu z Recenzentem bez podsłuchu czy kopiowania komunikacji.

Prof. Wojciech Polak "System ten (Gowinowy, przypis autora) faworyzuje nie solidnych naukowców, ale spryciarzy, którzy tworząc dzieła mierne, niepotrzebne a związane z modnymi trendami myślowymi, umieją je umieścić w zachodnioeuropejskich „prestiżowych” pismach."

Źródło: https://wpolityce.pl/polityka/496813-tylko-u-nas-prof-polak-co-dalej-ze-szkolnictwem-wyzszym?fbclid=IwAR14MbiH6IRSSvf33-L5NN4plccv4f7R1GaAAQAOrTO0ZgZ2mtFzQf1i9A4

Komentarz się ukazał. Oni moderują wpisy tylko chyba dwa razy dziennie. Ciekawe jednak, że portal konserwatyzm.pl jest za racjonalizacją wydatków państwa, ale finansowanie mało wydajnej grupy "samodzielnych" nie przeszkadza.

dzięki za pomysł, tak właśnie zrobiłem!

czy można ten tekst zamieścić na stronie konserwatyzm.pl aby Wielomski go przeczytał? Tam właśnie rozpoczęła się dyskusja na temat samodzielnej elity i habilitacji.

System zbierania punktów za publikacje jest irytujący, ale przecież jest coś chyba gorszego: sytuacja, kiedy publikacje się pisze tak, żeby spodobać się recenzentom w procesie habilitacyjnym (często niedouczonym komunistycznym karierowiczom mającym koneksje w środowisku), dopasować się do upodobań i poziomu zrozumienia przez leśnych dziadków z rad wydziału. Czy jeżeli trzeba pisać pod recenzentów, to nauka może stać na wysokim poziomie?????

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png5.png1.png2.png5.png2.png