Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 50
Wyświetla od 1 do 10 z 51 pozycji.

Czy można w jednej ustawie napisać sensowne zasady ewaluacji z wszystkich dziedzin naukowych?

Może przyszły czasy, że trzeba pokazać, co się potrafi. Służy ku temu ewaluacja i ankiety studenckie.

Dewaluacja habilitacji polega m.in. na tym, że kiedyś można było liczyć na dwa etaty, podczas gdy teraz na jednym etacie pozostaje się w grupie średnio zarabiających Polaków. O żadnej elicie nie może być tutaj mowy. Jedna z koncepcji głosi, że prawdziwa elita to ludzie zajmujący wysokie stanowiska, co daje im władzę i wpływy oraz dodatkowe dochody, np. z łapówek. W tym sensie wójt gminy bez studiów wyższych łatwo osiąga wyższy poziom życia niż habilitowany na jednym etacie. Wójt także posiada realną władzę w przeciwieństwie do habilitowanego.

Naukowiec jest wielkim panem dla niewtajemniczonych. W praktyce jest przeciętniakiem dochodowym. Ostatnio rozmawiałem z kierowcą tira z prowincjonalnej firmy, który zarabia 5 tys. na rękę. Tylko, że przygotowanie do tej pracy nie wymagało poświęcenia całej młodości jak w przypadku naukowca.

Jestem w szoku

Niezłe. Jak nie uczysz dłużej niż 2 semestry to cofają tytuł "privatdozent". W ten sposób wytworzyli sobie tysiące prekariuszy uczelnianych gotowych do pracy bez wynagrodzenia. Bardzo śmieszne. Wielcy państwo naukowcy. Hahahahahaha!

Ale nawet tam funkcjonuje ich profesor uczelni bez habilitacji!!!

Aby utrzymać tytuł. Muszą wykonać mniej więcej pół etatu. To oznacza, że muszą być dyspozycyjni.

Patrzmy, do czego habilitacja ta w Niemczech doprowadziła. Jest rzesza habilitowanych, którzy muszą uczyć za darmo, aby tytuł utrzymać. Czy o to chodzi polskiemu ministerstwu, abyśmy jeszcze uczyli za darmo?pisze:

W jakich landach jeszcze funkcjonuje habilitacja? Jak rozumiem, jest nadawana czasowo, ale w jakim celu oni pracują za darmo?

Wyświetla od 1 do 10 z 51 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png9.png8.png3.png2.png1.png