Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 12
Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Powinno sie przesunac ewaluacje o rok

Czy obiecana podobno hojna podwyżka w wysokości 7 proc. będzie utrzymana? Idzie nieprzewidziany kryzys i ja raczej nie wierzę że wystarczy pieniędzy. Są inne ważne wydatki społeczne, które zabezpieczają wysokie poparcie dla rządu.

Teraz koncentrują się w organach decyzyjnych nad tym, kogo oceniać, a komu darować, kombinuje się tak, aby jak zwykle kierownicy i osoby z habilitacją byli uprzywilejowani, a za efekty działalności mają być oceniani "pozostali", ewentualnie wlepi się im, czyli doktorom, negatywne opinie. Od kiedy to kierownicy mają więcej pracy niż inni? Zlecają prace, komu chcą, plan i zajęcia układają pod siebie, sami sobie przydzielają seminaria magisterskie i doktorskie, a także projekty i innowacyjne metody nauczania, np. przez internet oraz finansują nie tylko wyjazdy, ale i diety w trakcie, nie mówiąc o problemach z uzyskaniem zgody na urlop w trakcie konferencji. A niech ktoś spróbowałby nie napisać im czegoś do monografii.

Dlaczego naukowcy mają pracować na poziomie światowym za polskie przeciętne pobory, podczas gdy w innych zawodach za podobne pieniądze pracuje się według polskich norm? Ponadto naukowca obciążają koszty komputerów i oprogramowania, wyjazdów na konferencje itd. a w biznesie sprzęt i szkolenia to problem pracodawcy.

Mnie już podwyżka poszła na zamówioną książkę, nie wiadomo, po co, skoro mają zwalniać

Według władz chyba w 2023 r. płaca minimalna ma wynieść 4000 zł. To oznacza zmniejszenie dystansu pomiędzy słabo a średni-zarabiającymi pracownikami czyli pogorszenie dobrostanu psychicznego tych ostatnich. To wywoła kolejny zamęt, ponieważ człowiek mierzy zasobność swojego portfela w relacji do innych zatrudnionych (grupa odniesienia) a nie bezwzględnie. Czyli naukowcy relatywnie zbiednieją.

Chyba wszędzie są teraz wybory, głosować za tym, co nie zwolni zatrudniając swoich doktorantów w te miejsca.

Oczywiście, że zwolnić nas mogą w każdej chwili, zwłaszcza jeżeli jesteśmy niewygodni dla dyrekcji, a ja taka jestem:) Zwolnić się jednak tak łatwo nie dam:)

hab.

W części uczelni w kryteriach oceny są perspektywy uzyskania hab.

Nadal wierzycie, że to jest praca na całe życie? Że dzięki hab. nie zwolnią was z żadnego powodu?

Wyświetla od 1 do 10 z 13 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png3.png7.png6.png5.png2.png