Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 5
Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

marksista czy neomarksista - to samo g...

To oczywiste, że nie ma wolności poglądów w nauce, a nauki społeczne obecnie to część ideologii. Jednak za to nie odpowiadają komuniści i agenci Kremla. Po 1989 r. przyszły nowe wpływy z Zachodu i tam należy szukać sił sprawczych.

Spróbuj kolego pracując na uczelni zaangażować się w publiczną działalność PiS. Spróbuj głosić konserwatywne i patriotyczne poglądy.

To wymagałoby dłuższego wywodu, ale polscy komuniści i neomarksiści to nie to samo. Towarzysko i rodzinnie są między nimi pewne związki Jednak komuniści pozostawali pod wpływem ZSRR a nawet pielęgnowali jakąś formę polskiego patriotyzmu, a neomarksiści są obywatelami świata pracującymi na rzecz zachodnich ośrodków władzy, które zmierzają do likwidacji religii i poczucia przynależności narodowej. W związku z tym klasyczny patriotyzm jest dla nich potencjalnie drogą do faszyzmu wybieraną przez nieudaczników życiowych. Ich ideałem jest wymieszane etnicznie i kulturowo oraz zlaicyzowane społeczeństwo bezmyślnych konsumentów niezainteresowanych losem państwa, ale podniecających się przy piwie zwycięstwami narodowej drużyny piłkarskiej (soft patriotism).

1308

Słyszał kolega o neomarksistach?

Resortowe dzieci mają się na uczelniach bardzo dobrze. Książka "Resortowe dzieci. Naukowcy" wiele wyjaśni opinii publicznej jak pojawi się na rynku.

Tutaj zamieszcza się dużo wpisów o komunie w polskiej nauce. Czasy się zmieniły, komuniści wymierają a ich dzieci i wnuki przeszły do innych obozów ideologicznych i politycznych, a czasami przypomnieli sobie o swoim pochodzeniu etnicznym, które jednak ukrywają. Ruskich już nie popierają i nie są agentami Kremla poza zupełnymi wyjątkami. Przeszli do różnych obozów, ale daje się zauważyć orientacja lewicowo-liberalna, uwielbienie UE, postępu oraz wściekłe ataki na polski ciemnogród z jego nacjonalizmem. To jest nowy klucz pozwalający określić kto jest kim w polskiej nauce. Te środowiska nadal się popierają przy awansach naukowych i nie tylko, ale tym razem na zasadzie towarzyskich, etnicznych i rodzinnych powiązań lub grup interesów.

1308

Wyświetla od 1 do 6 z 6 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png9.png5.png7.png2.png7.png