Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 34
Wyświetla od 1 do 10 z 35 pozycji.

http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/ - Amoxicillin 500 Mg <a href="http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/">Amoxicillin</a> uyn.vctv.habilitacja.eu.dhs.rn http://mewkid.net/when-is-xuxlya2/

oneviwuo

A u nas tendencje, aby wszystko zostawić po staremu. Habilitowani dostali podwyżki, ale i tak biją się z profesorami o zaszczyty. Ustępujący forsują zmiany tak, aby jak najwięcej się nachapać i zostawić stare organy decyzyjne. Będzie więcej rad niż pracowników. A za czym stare rady niby będą one głosowały, skoro jest w nich tylko 10 procent doktorów zwanych szumnie innymi pracownikami? Doktorzy uszy pospuszczali, modlą się o etaty. Gdzie wielu się bije, u nas nikt nie skorzysta.

Przecież Gowin chciał początkowo znieść habilitację. Nawet okrojona reforma powoduje, że w sensie prawnym samodzielni posiadają taki status jak doktorzy. Kogo teraz obchodzą? Gowin został na stanowisku a zatem reforma utrzyma się jakiś czas. Potem po przetasowaniu sceny politycznej wszystko będzie możliwe. W naszej "demokracji" każdy reformuje pod siebie a nie dla dobra kraju.

Na uczelniach brakuje odgórnego nakazu rozdzielania samodzielnych pracowników naukowych. Ministerstwo Nauki skupiło isę na rozliczaniu osobno każdego samodzielnego a nic nie zrobiło w kwestii fizycznego rozdzielania takich osób. nie chodzi tutaj o oddzielne laboratoria ale nawet jakieś wąskie i małe ofisy. Władze Uczelni jak im się nie każe tego zrobić to nie kiwną palcem.

Rada wydziału nie musiała się sugerować recenzjami głosując nad nadaniem stopnia doktora habilitowanego. Nadawała w praktyce nawet przy dwóch negatywnych zewnętrznych recenzjach. Jednak prace habilitacyjne pisane są w bardzo wąskich dziedzinach wiedzy niedostępnych przeciętnemu członkowi rady. W tej sytuacji głosowanie w Radzie pozostawało fikcją, ponieważ głosowano nad sprawami wykraczającymi poza wykształcenie formalne większości jej członków. Zobiektywizowanie procesu polegałoby na nadaniu recenzjom wiążącego prawnie charakteru lub na automatycznym nadawaniu tytułu po spełnieniu pewnych kryteriów.

(...)

Do Arki.

W kwestii habilitacji tak rozumiem tekst z linku. Procedura awansowa nie może podlegać zbyt daleko idącej regulacji prawnej, ponieważ nauka stanowi fakt społeczny a zatem obiektywizacja jest utrudniona. Ustawodawca powinien zachować wstrzemięźliwość, dlatego należy zostawić środowiskom naukowym kwestie oceny dorobku kandydata.

gerontokraci mówią niech zostanie jak jest

Młodzież wypowiada się na temat habilitacji

link

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/habilitacja-propozycje-nowych-zasad-i-sposobow-unikniecia-nieprawidlowosci/

Arki

Zasłyszane na uczelni:

- kto nie odbywa zajęć a pobiera pensję ten kradnie

- ale przecież to profesura najczęściej opuszcza zajęcia

- profesor to co innego, ponieważ on trzyma kierunek

troublemaker

Można będzie to gdzieś zobaczyć tzn. Czy będzie trabsmisja debat online?ma ktoś info?

Wyświetla od 1 do 10 z 35 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png4.png6.png4.png2.png