Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Brak ziemi wywpłuje różne reakcje w ludziach.

Nie ma naszczęście juz takich zaraz jak w przeszłości i dlatego rywalizacja o przetrwanie wymaga większych umiejętności niż jakikolwiek dyplom. Teraz wymaga sie od uczniów nauki miękkich cech charakteru albo łaczenia wiedzy z kilku dziedzin.

Badania wskazują na podwyższoną zachorowalność nauczycieli na choroby degeneracyjne mózgu. To chyba jeszcze gorsze niż nagłe zejście. Prawdopodobną przyczyną jest stres. Znajomy profesor siedzący całe życie w książkach po 50-tce zapadł na coś takiego (nie był z kliki i np. uwalono mu doktorantkę, aby mu dokuczyć). Wtedy był chroniczny brak samodzielnych, dlatego pracował aż stał się pośmiewiskiem na uczelni. Jego żona pyta dlaczego sprawiedliwy zachorował a mafia ma się dobrze?

Ludzie skupieni na nauce tracą czujnośćna to może ich spotkać. Sposoby na wyciąganie pieniędzy od skuionych ludzi zapewne nnie tylko w nauce były i będą.

Właśnie zmarł w więzieniu dr Brunon Kwiecień skazany w 2015 r. za próbę zamachu terrorystycznego. Dr kwiecień nigdy nie przyznawał się do winy (miała to być prowokacja służb). Być może jego podrzędny status zawodowy i społeczny spowodował niechęć do systemu. Po wielu latach pracy mieszkał z rodziną w małym mieszkanku w bloku jak przedstawiciel proletariatu. Liczba ofiar systemu jest nieznana, ale trzeba wliczyć przedwczesne zgony z powodu stresu, frustracji, mobbingu, przepracowania, poczucia przegranego życia czy braku czasu na badania profilaktyczne.

troublemaker

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png1.png9.png2.png9.png