Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Komuna była niedobra bo była cenzura a przecież po 1989 r. istnieje nowa cenzura lub autocenzura. Pewnych tematów lepiej unikać, ponieważ można nawet dostać wyrok a to oznacza odejście z zawodu. Przykładowo oczyszczono już uczelnie zachodnie z ludzi prawicy a u nas też idzie nowe. Za rozsianie poświęconej soli w miejscu spotkania osób spod znaku tęczy polska policja wystawiła mandat. Powstała sieć organizacji pozarządowych i filtrów monitorujących naruszenia lewicowej ideologii. Najłatwiej załatwić naukowca poprzez doniesienie do prokuratury. W Polsce przyjęto już lewicową linię orzecznictwa, dlatego nietrudno o wyrok eliminujący z zawodu.

III RP została skonstruowana w znacznej mierze przez wielkiego brata zza oceanu, który traktuje nas jako przyczółek do walki z Rosją. Stąd polska polityka bratania się z Ukrainą. Obecną wersją tej polityki jest projekt Trójmorza lub międzymorza. Ci, którzy nie wiedzieli o wspomnianych uwarunkowaniach twórczości naukowej w III RP mogli mieć zablokowaną karierę naukową. Sukcesy odnosili natomiast naukowcy wpisujący się w politykę amerykańską. Przykładowo Lucyna Kulińska dwa razy została uwalona na habilitacji, ponieważ interesuje się nacjonalizmem ukraińskim. Książka habilitacyjna pt. "Działalność terrorystyczna i sabotażowa nacjonalistycznych organizacji ukraińskich w Polsce w latach 1922–1939" była skazana na odrzucenie z oczywistych względów.

Polityka i ideologia steruje w znacznym stopniu badaniami naukowymi i to nie tylko w naukach społecznych. Przykładowo badania nad ociepleniem klimatu są hojnie finansowane z powodów ideologicznych a wyniki mają potwierdzać z góry przyjętą tezę o ociepleniu. Można zostać wciągniętym na czarną listę w periodykach za podważanie tej teorii. Jest to opinia znanego profesora z Zachodu zajmującego się klimatem. W naukach społecznych jest dużo gorzej. Tutaj większą karierę można zrobić tylko pisząc teksty ideologiczne zgodnie z duchem epoki. Wystarczy przypomnieć profesorów ekonomii wypowiadających się przeciwko wprowadzeniu euro prawie 20 lat temu. Zostali zbanowani w prestiżowych periodykach. To nic, że mieli rację.

docent

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png4.png1.png3.png9.png