Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 13
Wyświetla od 1 do 10 z 14 pozycji.

Tak, chyba każdy w tej branży był zachęcany albo przez swoich promotorów albo recenzentów do autocenzury. Oficjalnie to była pełna wolność badań i wypowiedzi, ale nieoficjalnie to pod pretekstem "naukowości" każe się ludziom różne rzeczy zmieniać lub usuwać.

Habilitacja utrwala system hierarchiczny a ludzka kreatywność może się rozwinąć tylko w systemie egalitarnym. Doktor podświadomie czuje ograniczenia nakładane na niego przez system i samoogranicza się w badaniach. Czuje lęk przez zemstą środowiska w przyszłości za nieprawomyślność lub nawet jego dorobek może być przyczyną obaw zwierzchników o własne stołki. Tego systemu nie da się zreformować.

Takiego poglądu jeszcze tu nie było. Samodzielni to byłaby masoneria nauki wmawiająca nieoświeconym, że posiada monopol na uprawianie nauki.

To nie ma nic wspólnego z nauką, a za to bardzo wiele z przyjęciem do loży masońskiej. Tam też trzeba być wprowadzonym przez innych członków loży i przejść obrzędy inicjacyjne mające sprawdzić czy kandydat na masona będzie lojalny.

Na przesłuchaniu habilitacyjnym większość samodzielnych nie ma wiedzy z wąskiego zakresu pracy habilitanta. Zadają nagminnie pytania niezwiązane z rozprawą habilitacyjną. Jakim prawem laicy mogą oceniać czyjś dorobek naukowy? Dobrze, że głosowanie jest tajne, bo mieliby problemy z uzasadnieniem swoich głosów.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/znowu-kontrowersje-wokol-habilitacji-marka-migalskiego-znany-profesor-zabiera-glos/vkrvmyp

Na przesłuchaniu habilitacyjnym egzekutorzy mogą pytać o wszystko, co im akurat przyjdzie do głowy, mimo pozytywnych recenzji zagłosować negatywnie i jeszcze wmawiać ludziom, że są sami sobie winni. Brrrr! Co za środowisko!!

Do poniższych komunikatów dodam jeszcze molestowanie seksualne wobec niektórych koleżanek oraz wyraźnie faworyzowanie kolegów w drodze do habilitacji (dziewczyna kawę robi).pisze:

Strach być atrakcyjną kobietą w tym środowisku.

Wypada przytoczyć jeden z komentarzy na tym forum:

W jakim momencie doktor lecący z Warszawy do Londynu zyskuje samodzielność naukową?

W jakim momencie profesor anglosaski bez habilitacji, lecąc z Londynu do Warszawy traci samodzielność naukową?pisze:

Dodam jeszcze: w jakim momencie może zacząć korzystać z wolności badań naukowych i pisać to, co myśli? W jakim momencie może korzystać z dorobku światowej nauki i stosować metody stosowane przez kolegów w USA i UK? W jakim momencie może przestać oddawać nienależne hołdy członkom mafii trzymającej władzę na uczelniach?

To proste: po przekroczeniu granicy państwa.

Do poniższych komunikatów dodam jeszcze molestowanie seksualne wobec niektórych koleżanek oraz wyraźnie faworyzowanie kolegów w drodze do habilitacji (dziewczyna kawę robi).

Wypada przytoczyć jeden z komentarzy na tym forum:

W jakim momencie doktor lecący z Warszawy do Londynu zyskuje samodzielność naukową?

W jakim momencie profesor anglosaski bez habilitacji, lecąc z Londynu do Warszawy traci samodzielność naukową?

ultracynik

Wyświetla od 1 do 10 z 14 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png4.png1.png0.png2.png