Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 7
Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Habilitacja to element walki o zasoby a nie sprawa naukowa. W sytuacji niżu demograficznego i skromnego finansowania nauki rozpoczęła się brutalna walka o przetrwanie i dostęp do skromnych funduszy. Habilitacja stałą się elementem tej walki. Dopuszczano do niej głównie ludzi z kliki i rodziny, a reszta zostawała wyrobnikami za śmieszne pieniądze lub była usuwana z uczelni. Tam gdzie konkurencja była słaba dopuszczano większą liczbę ludzi do habilitacji. W dziedzinach bez perspektyw brutalnie uwalano w celu zmniejszenia konkurencji.

Hm

No to się wysypało. Czyli jak Onet napisał i dociera do szerokiego grona ludzi to się ktoś zainteresował sprawą.

Ns łamach Niezależnego Forum Akademickiego, patrz: https://nfapat.wordpress.com/2019/05/25/decyzje-ck-wydane-z-naruszeniem-zasad-etycznych-i-wspolzycia-spolecznego-przypadek-andrzeja-borysa/

Niewygodna prawda o habilitacjach. Co Ministerstwo Nauki usiłuje ukryć przed młodymi naukowcami?

https://www.newsweek.pl/opinie/niewygodna-prawda-o-habilitacjach-co-ministerstwo-nauki-usiluje-ukryc-przed-mlodymi/dv24me6

Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

6.png3.png8.png1.png2.png1.png