Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 8
Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

Cytat: "[...]w kampusie zapłonęły ogniska, wybuchały petardy, z okien leciały słoiki z moczem".

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/promocja-oficerska-w-akademii-wojsk-ladowych-we-wroclawiu-wisiala-na-wlosku/96cftq5

Cytat: "Śmierć byłego pięściarza Dawida „Cygana” Kosteckiego to już trzeci tajemniczy zgon wokół tzw. afery podkarpackiej. Bokser ujawnił związki rzeszowskiego CBŚ z właścicielami tamtejszych agencji towarzyskich, których klientami mieli być m.in. politycy."

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Dawid-Kostecki-popelnil-samobojstwo.-Ujawnil-kulisy-afery-podkarpackiej

Podobno istnieją nagrania setek ważnych osób zrobione w agencji. Umożliwi to posiadaczom nagrań szantażowanie przez lata i wpływanie na różne kluczowe sprawy.

Każdy niech sobie przypomni to głosowanie i osądzi, na kogo teraz głosuje.

Politycy-naukowcy PISowskiej opcji także głosowali ustnie przeciwko ustawie 2.0 w jej pierwotnej formie. Widać tutaj POPISPostkomunistyczny szeroki konsensus na rzecz kolejnej powierzchownej reformy. Pieniądze i przywileje nęcą niezależnie od opcji politycznej i światopoglądowej. Jak widać pewne aspekty komunizmu są na rękę także antykomunistom.

Wyborcy PO to około 20 proc. elektoratu. Skoro ta partia reprezentuje prounijnych ludzi sukcesu to można założyć, że po 1989 r. właśnie około 20 proc. Polaków odniosło sukces. Ta narracja sukcesu jest narzucana przez mniejszość większości. Na szczeblu unijnym mowa o sukcesie Polski wiąże się z misją cywilizacyjną Zachodu w Polsce, która przecież nie mogła się zakończyć inaczej jak sukcesem. David Ost, lewicowy naukowiec, już wiele lat temu powiedział, że nieudana transformacja gospodarcza spowoduje odwrócenie się społeczeństw nowych państw członkowskich UE od liberalnej demokracji i miał rację.

"Sukcesu" rozumianego jako zapewnienie aparatczykom z PZPR i partii satelickich miękkiego lądowania po 1989.

PO jest w pewnym stopniu spadkobiercą tradycji okrągłego stołu i reform gospodarczych, także jako kotwica dla pewnej liczby ludzi z Unii Wolności i Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Jednak partia została odrzucona w ostatnich latach przez większość wyborców. Można to traktować jako odrzucenie efektów transformacji gospodarczej w Polsce po 1989 r. lub jako zwycięstwo ciemnogrodu, który nie docenia sukcesu Polski.

Zawsze można dobrać dane potwierdzające daną tezę. Moja teza o wielkiej klęsce gospodarczej po 1989 r. opiera się m.in. na następujących przesłankach:

1. Polska dogoniła Grecję pod względem siły nabywczej, ale Grecy nagromadzili kilka razy więcej bogactwa niż Polacy. Liczy się zamożność, a nie tylko bieżący dochód.

2. rozwarstwienie dochodowe w Polsce należy do największych w UE. Czyli operowanie średnimi arytmetycznymi nie ma sensu. W Polsce powiodło się tylko niektórym.

3. Polacy masowo dorabiają na Zachodzie, a to już zaburza obraz naszej gospodarki.

4. Polska to kraj niskich płac. Udział płac w PKB i kosztach firm jest śmiesznie niski. Nie można zatem sugerować się wskaźnikami makroekonomicznymi, np. wzrostem PKB.

5. Polska byłą 12 potęgą gospodarczą na świecie za Gierka a teraz zajmujemy 24 miejsce.

można mnożyć takie statystyki.

ultracynik

Wyświetla od 1 do 9 z 9 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png6.png1.png9.png0.png4.png