Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 7
Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Zazwyczaj ludzie pozywają uczelnie kiedy już nie ma szans na dalsze zatrudnienie. Znam jednak przypadek pozwu podczas zatrudnienia. Kiedy okazało się, że uczelnia przegrywa pozywająca osoba zawiesiła postępowanie, co dało jej kilka dodatkowych lat zatrudnienia w ramach szantażu odblokowaniem postępowania.

Zauważam, że szefowie zadają dużo pracy tym, których się nie boją. Ludzi z układu pomijają przy przydziale obowiązków. To jest patologia zarządzania organizacją. Powstaje toksyczny klimat organizacyjny tak samo szkodliwy jak typowy mobbing.

Kulturę organizacyjną wyznaczają władze uczelni i jednostek najwyższego szczebla. To oni są winni przynajmniej zaniechania walki z patologiami. Często sami są mobberami. Zresztą nękać można nowymi przedmiotami, okienkami, pracą administracyjną itd. Można człowieka wyniszczyć bez otwartego mobbingu, szczególnie, że na uczelniach większość ludzi jest nietykalna a zatem ci z ulicy muszą pracować za dwóch.

No tak jestem ofiarą mobera uczelni ale nie możemy mówić, że wszyscy są tacy bo tak nie jest. Trzeba powiedzieć to, że nie ma instrumentów by moberowi karać. Tu jest brak. Wystarczy choć skrzynki skarg i zażaleń utworzyć by anonimowo pewne rzeczy zgłaszać. Ukarać kilku i reszta będzie się pilnować. Tu jest problem.

Spod gronostajów czuć siarkę.

A następnie ci mobberzy tworzą komitety naukowe, komisje na rzecz podnoszenia jakości nauki, komisje ds. etyki i rzetelności naukowej, podpisują apele o ratowanie polskiej nauki, chodzą na demonstracje LGBT, KOD i PO oraz brylują w mediach opowiadając dowolne brednie.

Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png7.png6.png1.png5.png1.png