Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 7
Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Chwytajmy chwilę. Na podstawie kryzysu z lat 30 XX w. wiemy dokładnie co nas czeka w przyszłości. Bankructwo budżetów wielu państw europejskich wywoła głęboką i wieloletnią recesję. Stawką będzie przeżycie a nie utrzymanie standardu życia, ponieważ w latach 30 XX w. ludzie byli w dużym stopniu niezależni od dostaw wody, prądu i żywności. Obecnie w blokowiskach kilkudniowe przerwy dostaw powodują kryzys. Następna fala kryzysu zadłużenia i kryzysu bankowego w Europie zacznie się za 2-3 lata a ostateczne bankructwo kontynentu i UE nastąpi w perspektywie 10 lat.

Nowy czas. Cieszyc się chwilą. Zachwiana została równowaga pomiędzy konsumentami i producentami. Każdy chce być producentem a nikt nie chce płacić na konsumowanie np. jogurów we wklęsłych butelkach, czy obsługę konta w banku. Kiedyś butelka służyła do tego aby jak najwięcej płynu w niej zmieścić. A dzisiaj to panuje w niej próżnia.

Stalking rzeczywiście występował na polskich uczelniach w postaci ciągłego nachodzenia, napominania, straszenia młodych, aby publikowali i to często także na obce konto.

Młodzi zmądrzeli i za pół darmo nie chce im się nawet palcem kiwnąć. Mija czas ideowców zadowolonych, że system pozwala im siedzieć w książkach. To jest nowy "zeitgeist". Trzeba się cieszyć chwilą a nie liczyć, że po 20 latach wytężonej pracy system umożliwi habilitację.

A jaka może być wydajność pracy 30, 40 latków którzy już nawet za granicę nie chcą wyjeżdżać.

Oglądanie zaawansowanego sprzętu i aparatury do badań w internecie tylko wzmaga niezadowolenie.

Wiadomo, że zazwyczaj najbardziej płodne umysłowo lata trwają do 40. 50 latek już się stacza umysłowo i nie bardzo mu się chce pracować. Tymczasem w polskiej nauce panuje gerontokratyczny ustrój.

Ślimcząca się reakcja decyzyjna ministerstwa nauki na konieczność wprowadania zmian w niektórych krajach byłaby uznana za stalking. Dla przykładu odbiór pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej za leczenie zębów już po 2 tygodniach od czasu wizyty u dentysty nie jest możliwy z powodu stalkingu wobec ubezpieczyciela.

W sytuacji zachodzących zmian w nauce liczy się releks w dotarciu do nowych informacji zwlaszca tych dotyczących kryteriów oceny pracowików naukowych. Kto zajmujie się tylko nauką zgodnie z umową o pracę i dydaktyką, a nie ma refleksu na nowinki ministerialne to może nie spełnić kryteriów wymaganych do utrzymania etatu naukowego. Refleks w dużym stopniu zależy od szybkości obsługi urządzeń i programów komunikacyjnych i zdolności do nawiązywania kontaktów i szybkiejgo zbierania informacji. Niebagatelną rolę odgrywa też kondycja fizyczna czyli uprawianie jakiegoś sportu na poprawę refleksu. Czyli nauka powinna zajmować najmniej czasu w codziennym grafiku aby reagować od razu na nowe zmiany i planować kontrreakcję w adekwatny do nagłej zmiany sytuacji sposób.

Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png3.png9.png2.png8.png9.png