Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Odpowiedź na pytanie brzmi oczywiście "tak". Ustawa daje możliwość załączenia wybranych oświadczeń jeśli jest więcej autorów i tak dalej. Jak są niewygodne to można je "wrzucić do niszczarki" i tyle. Jeśli Ci to potrzebne to hab. to ciesz się tym, że oświadczenia i wkłady mogą być niejawne i niech osoby mają nadzieję, że będą mieć innych recenzentów, komisje itp.

To jest interesujące. Pytanie tylko czego te oświadczenia dotyczą. Jeśli publikacji będących wkładem cyklu naukowego do habilitacji to nie. Jeśli pozostałych publikacji nie trzeba ich wykazywać tzn. tych oświadczeń.

Tak właśnie zrobiłem, ale w większości prac jest ponad 10 autorów, co w myśl ustawy daje habilitantowi możliwość dostarczenia conajmniej 4 oświadczeń. Innymi słowy, skąd mam wiedzieć, że moje nie wyląduje w koszu?

zainteresowany

A nie można napisać co się dokładnie wniosło tzn. mój udział polegał na dostarczenia materiałów X, Z etc.

Dziękuję za odpowiedź, ale sytuację jest zupełnie odwrotna. Materiał, który wniosłem do omawianych prac będzie wykorzystywany przeze mnie do rozwoju mojej kariery naukowej (konflikt interesów).

zainteresowany

Najlepiej uchylić się od oświadczenia. Chyba nie ma obowiązku prawnego w tej sprawie. Można też porozumieć się ze wszystkimi co do strategii.

Dzień Dobry,

mam następujący problem:

Zostałem poproszony przez habilitanta o sporządzenie oświadczeń na temat naszych wspólnych publikacji. W znacznej większości, jest w nich ponad pięciu współautorów (z pominięciem habilitanta). Czy w przypadku, gdy dostarczę oświadczenie, które będzie "niewygodne" dla habilitanta (aczkolwiek zgodne z prawdą), ma on możliwość "włożenia mojego oświadczenia do niszczarki" w przypadku, gdy posiada on co najmniej cztery inne opinie? Jeżeli tak, to czy mogę w jakikolwiek sposób zabezpieczyć się przed taką sytuacją?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i radę.

zainteresowany

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

5.png5.png0.png4.png2.png1.png