Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 13
Wyświetla od 1 do 10 z 14 pozycji.

[quote=""]Czy ktoś może wie, w jakim celu się o nią ubiegał? Bo jakoś nie widzę przydatności habilitacji dla kogoś, kto nie pracuje w polskim cyrku naukowym.pisze:

https://wiadomosci.wp.pl/marek-migalski-uzyskal-habilitacje-po-10-latach-jego-praca-to-miedzy-innymi-analiza-rzadow-pis-6351104779163265a

[/quote]

.

.

Migalski zrobił habilitację ponieważ był jej zdecydowanym przeciwnikiem, oficjalnie pisał listy do kolejnych ministrów żeby znieśli habilitację i równocześnie z dużym zapałem podejmował kolejne próby zdobycia za wszelką cenę habilitacji. Jaki zadowolony jest teraz na tym zdjęciu. Na szczęście minister Gowin nie zniósł habilitacji i można było ją zrobić. Jakie to wszystko jest absurdalne, gdy wreszcie pojawia się minister Gowin, który zapowiada zniesienie habilitacji, a przynajmniej jej osłabienie i zmniejszenie brutalnej rotacji adiunktów, człowiek który występuje od wielu lat przeciwko habilitacji, właśnie podczas działań ministra Gowina robi habilitację!!! Wszyscy przeciwnicy habilitacji mieli nadzieję, że właśnie w tym czasie Migalski uaktywni się i wspomoże ministra Gowina, a ten ze zdwojoną determinacją dążył właśnie w tym czasie do zdobycia habilitacji. Takie to jest właśnie to środowisko naukowe w Polsce. Wszyscy inni habilitowani są dokładnie tacy sami.

.

Kochani, teraz kolej na was, jeżeli tak nie lubicie habilitacji i widzicie w niej same wady przeniesione z czasu komuny, to ją zróbcie, proszę was zróbcie habilitację w ramach protestu przeciwko habilitacji.

Ale też czapki z głów przed tymi którzy wytrwają i pokażą, że nie warto mieć tego czegoś przed nazwiskiem.

Zauważa, że pomimo reformy zmieniającej nieco status samodzielnych nadal utrzymują się stare zwyczaje czyli ich uprzywilejowany status. Przykładowo nadal omija ich praca administracyjna i utrzymują się stare zwyczaje.

Hahaha!! :) Dodałbym: "habilitację robi się po to żeby dołączyć do grona wzajemnie popierających się obrońców komunizmu i komunistycznej habilitacji na polskiej ziemi. Habilitowani komuniści łączcie się! Wszyscy habilitowani to komuniści czerpiący korzyści z istniejącego układu"

habilitację robi się po to żeby dołączyć do grona obrońców habilitacji na polskiej ziemipisze:

Hahaha!! :D Dodałbym: "do grona wzajemnie popierających się obrońców habilitacji na polskiej ziemi"

trzeba zrozumieć, że główną przyczyną tego co się dzieje jest istnienie habilitacji. Żeby cokolwiek zmienić trzeba natychmiast znieść habilitację i następnie stworzyć warunki do normalnej pracy.

Dlaczego habilitacja blokuje naukę na polskich uczelniach:

- przede wszystkim habilitacja dzieli pracowników, dzieli i nastawia wrogo do siebie w taki sposób, że odechciewa się pracować, odechciewa się cokolwiek robić,

- w naukach miękkich habilitacja często promuję spryciarzy i cwaniaków,

- habilitacja jest przyczyną feudalizmu i feudalnych stosunków pracy,

- habilitacja blokuje powstawania zespołów badawczych,

- habilitacja uniemożliwia prowadzenia badań interdyscyplinarnych

- habilitacja powoduje, że polskie doktoraty rozdaje się każdemu,

- habilitacja powoduje, że polskie doktoraty nie mają żadnego znaczenia i sensu,

- habilitacja powoduje, że polska nauka nie ma żadnego znaczenia i sensu,

- habilitacja powoduje, że żadnych powrotów naukowców do Polski nie będzie,

- habilitacja powoduje, że po korytarzach polskich uczelni chodzą tabuny załamanych doktorów,

- ...

- można wymieniać jeszcze kolejne wady habilitacji.

CIĘŻKO TEŻ ZNALEŹĆ CHOCIAŻ JEDNĄ OBIEKTYWNĄ ZALETĘ ISTNIENIA HABILITACJI

j.

habilitację robi się po to żeby dołączyć do grona obrońców habilitacji na polskiej ziemi

.

Czy ktoś może wie, w jakim celu się o nią ubiegał? Bo jakoś nie widzę przydatności habilitacji dla kogoś, kto nie pracuje w polskim cyrku naukowym.pisze:

https://wiadomosci.wp.pl/marek-migalski-uzyskal-habilitacje-po-10-latach-jego-praca-to-miedzy-innymi-analiza-rzadow-pis-6351104779163265a

A ja bym poszedł do ojca Rydzyka jak by mnie chcieli. Tylko tam panuje wolność słowa i nie obowiązuje poprawność polityczna. Nie jest to też przybudówka PISu. Oni utrzymują własny kurs niezależnie od zawirowań politycznych.

oficer wywiadu na emeryturze

Myślisz, że na UKSW jest niebiańsko?

Ciekawe, co z nią zrobi. Będzie ubiegał się o etat, w tym środowisku?

Wyświetla od 1 do 10 z 14 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png9.png4.png0.png5.png0.png