Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 2
Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Myślę, że większość nauczycieli szkół ogólnokształcących, którzy udzielają korepetycji powinna mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą.

I jakoś MEN nie wprowadza ograniczeń w tym zakresie.

Tylko MNiSW może wymyślić coś takiego...

Joanna

Chyba większym problemem jest to, że prowadzący działalność traktuje prace na uczelni instrumentalnie jako pretekst do niepłacenia ZUSu a czasu na naukę nie ma. U mnie prawnicy funkcjonują na takich zasadach. Obrośli w piórka kiedy zaczął obowiązywać przepis o obowiązku zatrudniania "praktyków". Teraz na szczęście wracamy do starych zasad.

Przed Gowinem przez wiele lat obowiązywał przepis, o konieczności informowania rektora o prowadzeniu działalności gospodarczej. I z tego co pamiętam, rektor mógł powiedzieć "veto". NIe pamiętam, czy to wynikało ze statutu czy ustawy.

W aktualnej ustawie też jest ten przepis: art 125 ust. 7: Nauczyciel akademicki prowadzący działalność gospodarczą informuje o tym rektora uczelni, która jest jego podstawowym miejscem pracy. " Czy to może być pretekstem do zwolnienia?

Jak to jest u Was rozwiązywane?

brent

Wyświetla od 1 do 3 z 3 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png5.png0.png