Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 4
Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Z punktu widzenia prawa lepiej jest powołać organizację pozarządową, której misją będzie utworzenie bazy naukowców oraz udostępnienie jej Polakom.

Widzę, że panowie adresaci nie czytali jeszcze naszego listu, bo chwalą komunistycznych naukowców i komunistyczne uczelnie w mediach. Pan prezydent chwalił swoich nauczycieli, którzy przekazywali mu tylko nieprawdziwą wiedzę. Ciągle działa pakt okrągłego stołu i nie będzie żadnych zmian nawet w przypadku wysokich komunistycznych emerytur.

WATKA

Popieram koncepcję rozesłania do wskazanych osób.

Dygresja. Panie Joanno, ostatnio przeczytałem pięć pozytywnych recenzji odnośnie profesury. Jestem zniesmaczony, bo żadna z tych recenzji nie uwzględnia najważniejszego pierwszego punktu ustawy o osiągnięciach naukowych. Jest to typowe i standardowe podejście pseudo-recenzentów, gdzie świadomie i celowo pomija się naukę.

Można to zgłosić do NIK-u, CK, prezydenta, Kornela Morawieckiego oraz pozostałych zainteresowanych, bo postepowanie jest w toku (w CK). Oczywiście łatwo można zlokalizować tę osobę po 5 recenzjach i powyższej informacji.

Arki

Dziękuję za informację. Rozliczenie się z przeszłością jest naszym obowiązkiem. Nie da się stworzyć przyszłości bez rozliczenia się z przeszłością.

Można wysłać do panów Płużańskiego i Świrskiego wyniki ankiety dotyczące postulatu 6. Dekomunizacja, wskazujące na preferencje środowiska akademickiego w tym zakresie.

Można również zainteresować postulatem pana Kornela Morawieckiego, który zaproponował rozpoczęcie prac nad lustracją naukowców https://lustronauki.wordpress.com/tag/legislacja/

jgruba
44
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 09:45:39

Niestety.Nie było lustracji i dekomunizacji akademickiej pedagogiki.Ma to fatalne konsekwencje, gdyż jej przeciwnicy (przykładowo - prof. Tadeusz Pilch) cynicznie i bezwstydnie, przyodziani w szaty odnowicieli (po 1989 r) polskiej pedagogiki koncentrują się (między innymi) na zdejmowaniu odpowiedzialności z liderów pedagogiki socjalistycznej odpowiedzialnych także - pośrednio - za degrengoladę moralną i umysłowe zatrucie współczesnego salonu pedagogicznego.Prominentni przedstawiciele tego salonu - zwani niekiedy "pedagogicznymi olbrzymami" - wkładają sporo wysiłku, aby" nie poznać tego co badają" (szerzej pisze o tym "nonkonformista akademicki" Józef Wieczorek) .Trudno o skuteczniejszą strategię oswajania absurdu i głupoty.

Asia

Panowie Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”, oraz Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia podpisali umowę o utworzeniu cos na wzór Społecznego Trybunału Narodowego ds. ścigania zbrodniarzy komunistycznych. Chodzi o symboliczne napiętnowanie tych zbrodniarzy.

Pani Joanno, może przyłączymy się do tej idei i zaproponujemy poszerzenie ich zakresu działalności o świat nauki.

Nowa

Wyświetla od 1 do 5 z 5 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png6.png9.png