Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 21
Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

I wychodzi na to że być może nic się nie zmieni.

Panie Prezydencie, takie wypowiedzi ośmieszają urząd. Tak jakby pan nie wiedział, że u nas nie ściga się morderców, oprawców, katów, złodziei czy mafii. W przypadku habilitacji naszej koleżanki ma pan przykład działania mafii komunistycznej na uczelni UMK i co na to minister. Kopernik przewraca się w grobie.

Ciekawe czy pan, panie prezydencie, podpisze esbeckie, fałszywe, antynaukowe profesury.

Wykleci

Prezydent Andrzej Duda na inaguaracji roku w PUM: "nie bójcie się w swoich badaniach i poglądach iść pod prąd utartym schematom"pisze:

A najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że polską nauką zawiadują leśne dziadki, od opinii których nie ma ŻADNEGO odwołania! (vide procedury habilitacyjne)

pan vigo

Prezydent Andrzej Duda na inaguaracji roku w PUM: "nie bójcie się w swoich badaniach i poglądach iść pod prąd utartym schematom"

Gdyby ktoś zapomniał - to takie przypomnienie, że to o czym tu się pisze fikcją nie jest- to przytaczam ponownie wstrząsający dla mnie przypadek i pozbawiający mnie złudzeń jakichkolwiek - super recenzja dorobku dr Rutko zamieszczona również tu w aktualnościach tej strony - https://forumakademickie.pl/media/content/artykuly/odwolanie-Rudek.pdf

Przypomnienie

Tylko oby prawdziwych bo ja w swojej jej przypuszczenia i nie prawdziwe krytyczne uwagi ot co....ciekawostka nie :) no właśnie recenzenci mogą robić co chcą.... to prawda a potem najwyżej sąd i koniec kariery naukowej....!

Prośba

Oczywiście, że nauki przyrodnicze są obiektywne, bo opierają się na prawach, które są niezależne od naukowców. My tylko odkrywamy je i zapisujemy w konkretnej postaci. Nawet, jeśli jakieś prawo jest niespełnione w danym przypadku, to obiektywność gwarantuje nam, że setki naukowców w różnych miejscach na świecie to potwierdzą. Oczywiście, prawnicy opierają się na nieobiektywnym prawie i dlatego mamy taki cyrk przy habilitacjach. Bo tu można napisać wszystko, każdy bełkot, i dlatego recenzje muszą podlegać dalszej weryfikacji czy też zaskarżeniu pod kątem etycznym. Prawnicy ostatnio definiują krzywiznę banana podobnie jak ustawę o Szkolnictwie Wyższym. Cyrk bez cyrku.

Odnośnie wytwarzania energii elektrycznej to oczywiście ekonomia decyduje o wyborze źródła. Jeżeli znajdziemy wydajniejsze i tańsze materiały do konwersji energii słonecznej na elektryczną to sytuacja się odwróci. Tu, oczywiście, wymagana jest jakaś dotacja i do tego są potrzebni lobbyści.

Mat-Fiz_Chem

Naiwni przedstawiciele nauk przyrodniczych myślą, że nauka jest obiektywna. Ja uwierzyłem w słowa Feyerabenda, że nauka to forma ideologii. "Prawda" naukowa zawsze popiera jakieś interesy a największa karierę naukową robią ludzie wspierający interesy najbogatszych i najsilniejszych. Przykładowo wielu otrzymało nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii a żaden noblista nie przewidział krachu z 2008 r. Cząstkowe prawdy ustalone na gruncie nauk przyrodniczych mogą być obiektywne, ale zawsze powstaje problem czyje interesy wspierają badania naukowe, np. stawiamy na energię nuklearną czy odnawialną? Każda z dwóch grup naukowców ma swoje dowody na wyższość jednego z dwóch źródeł energii. Za takimi badaniami kryją się często lobby przemysłowe. Polecam artykuł Zybertowicza "Konstruktywizm jako orientacja metodologiczna w badaniach społecznych" http://wiedzaiedukacja.eu/archives/191

habilitacja

To nie ma być zbiórka podpisów pod referendum. Z pewnością wystarczy strona internetowa z formularzem z podstawowymi danymi niezbędnymi do wyrażenia poparcia dla zniesienia habilitacji, i odpowiednie rozpropagowanie sprawy. Taki masowy głos środowiska jest bardzo ważny, bo w MNiSW cynicznie uważają, że skoro przecież "niesamodzielnych" pracowników jest więcej niż "samodzielnych", to powinni oni sami zadbać o swoje interesy. Na wielkie konsultacje związane z ustawą 2.0 nie liczę, bo już wiadomo, że owe "konsultacje ze środowiskiem" za 900 000 zł, to będzie parę konferencji dla profesury, przygotowane przez trzy zespoły, które wygrały konkurs ministerstwa.

M.

Ponieważ poruszany się w świecie nauki, to obowiązuje konkretna wiedza/prawa. Każdy przewodnik/praca/artykuł/recenzja podlega ciągłej ocenie. Możemy skrytykować "głupi" artykuł w danym czasopiśmie, a nasze uwagi zostaną opublikowane. W nauce tak było, jest i będzie, dzięki temu świat się rozwija.

Apel do członków komisji CK o publikowanie krytycznych uwag o recenzjach.

prawda

Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png6.png1.png0.png