Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 7
Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Grupa nauczycieli rozpoczęła okupację małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie. Domagają się m.in. podwyżek wynagrodzeń. Zapowiadają, że ich pobyt w kuratorium oświaty jest "bezterminowy".

Na 15 marca planuje się strajk europejski związany z polityką energetyczną/zmianami klimatu.

Na 8 kwietnia planuje się generalny strajk nauczycieli.. Dodatkowo Prezydent Duda złożył do TK pismo podważające zapisy dot. dożywotniego zatrudnienia sędziów. Nie będzie już innej okazji, aby podać zapisy ustawy w wątpliwość

Strajk nauczycieli pozornie tylko nie dotyczy uczelni, ponieważ mówi się o negocjowaniu podwyżek w całej strefie budżetowej. Poza tym prościej jest uzyskać coś od związków, kiedy jasno stwierdza się, że obietnice wyborcze dot. oświaty nie zostały dotrzymane. Podobnie jest w kwestii zniesienia habilitacji. Skoro nauczyciele mają spór zbiorowy, będzie negocjować się warunki dla całej grupy zawodowej:

Wobec braku konkretnych propozycji ministerstwa edukacji dotyczących możliwości realizacji postulatu płacowego ZNP i zapewnienia realnego wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty, obradujący w późnych godzinach popołudniowych Zarząd Główny ZNP podjął uchwałę w sprawie sporu zbiorowego.

Sławomir Broniarz

Prezes ZNP

To jest wątek poświęcony protestom i strajkom

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/nauczycielska-grypa-pedagogiczna-coraz-bardziej-powszechna-w-lodzi-choruje-blisko-800/crc1k0j

Strajk nauczycieli w Łodzi trwa - miasto sparaliżowane

Dzieci nie mają lekcji, rodzice szukają opiekunek....

Strajk nauczycieli w Łodzi

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24287836,naukowcy-i-studenci-z-uj-protestowali-przeciwko-ustawie-gowina.html

Ponieważ istnieje rodzaj ciszy medialnej, zakładamy nowy wątek dot. akcjom protestacyjnym przeciw następstwom reformy 2.0 w roku 2019

Wyświetla od 1 do 8 z 8 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png2.png1.png6.png0.png1.png