Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 6
Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Nie zapominajcie o najwazniejszej rzeczy o sile napędowej uczelni za oceanem. Tam do jednego worka wrzuca się ludzi z wszystkich krajhów. Osoba która ma do wyboru głod w swoim kraju pochodzenia albo swój rozwój i swojej rodziny na uniwersytecie w ameryce północenj na pewno wybierze rozwój. Mało kto sobie zdaje sprawę z tego jaka to jest walka o stołki i utrzymanie się na nich. To przeludnienie napędza rankingi w krajach które są otwarte na przybyszów. Niestety przeludnienie przyśpiesza a z nim rośnie brutalność z jaką ludzie walczą o limitowane miejsca pracy i trwanie na stanowiskach. To co widać w rankingach i w wygladzie zewnętrznym ludzi nauki w ameryce północnej to jest wierzchołek góry lodowej. Ta droga otwartych drzwi jest ślepą uliczką bo liczba rludności wciąż rośnie a z nią horendalne wymagania odnośnie zatrudnienia.

Moze dlatego, ze u nas nie ma wolnosci w nauce, tylko nadal punktoza? Nie spotkalem sie na Zachodzie z tym, aby ktos patrzyl na jakies listy ministerialne. Kazdy wie, ktore czasopismo jest poczytne i u kogo warto publikowac. U nas sie publikuje w tomach ku czci, bo sie musi, a jak sie publikuje ku innej czci, mozna sie narazic

Oto link do rankingu uczelni The 2019 Times Higher Education World University Rankings w dziedzinie Arts&Humanities:

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2019/subject-ranking/arts-and-humanities#!/page/0/length/-1/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats

Może ktoś zna odpowiedź na pytanie dlaczego czeskie, rosyjskie, estońskie, islandzkie uczelnie (nie mówiąc o niemieckich, francuskich, hiszpańskich czy chińskich) czy są w humanistyce notowane znacząco wyżej niż polskie?

Humaniście protestują, że każe im się publikować po angielsku. Czy naprawdę w tych uczelniach wszystko z humanistyki jest publikowane po angielsku?

działania, które podejmują Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny, mogą przynieść stosunkowo szybsze efekty - tzn. w ramach fuzji można każdego zwolnić wg kodeksu pracy, i cacy

Wiceminister Dardziński: "Feudalna struktura uczelni na szczęście jest już historią".

W Polsce nie ma uczelni z pierwszej setki a na Islandii są trzy, w Czechach jedna. Więcej na stronie:

https://finanse.wp.pl/rzad-wzial-sie-za-polskie-uczelnie-w-koncu-maja-sie-liczyc-na-swiecie-6335901961094785v

Wyświetla od 1 do 7 z 7 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png7.png4.png0.png4.png0.png