Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 28
Wyświetla od 1 do 10 z 29 pozycji.

Ja się zastanawiam kiedy rzad będzie odrzucał z dorobku teoretyczne prace bo to dzięki nim samodzielni jeszcze egzystują w tym biednym kraju.

Ja zawsze piszę, że "elita" zawodu powinna dawać przykład doktorom jako "niższym" i "niesamodzielnym" lub "półsamodzielnym" pracownikom "nauki". To samodzielni powinni prowadzić zajęcia po angielsku np. w ramach Erasmusa, wygłaszać referaty i pisać artykuły po angielsku publikując w renomowanych zachodnich periodykach. Oczywiście powinni wykazać się co najmniej certyfikatem Cambridge Advanced Examination jako dowodem na uzyskanie uprawnień do takiej działalności. Wiadomo, że te kryteria są uznane na zachodzie za normalne a spełnia je mniejsza część elity zwodu w Polsce.

Na tej zasadzie mozna żądać, aby już doktorant miał publikacje w USA, ale on nie ma kasy, aby pojechać na konferencję, opłacić opłaty konferencyjne, wrócić i nie żywić się zupką chińską z torebki, zresztą - kto go tam zaprosi, jak nie ma tam do tej pory publikacji?

Rząd może jedynie atakować przyszłość, czyli pozostawić nqajlepszych starych i dać sznse najlepszym młodym. To cała filozofia. A ludzie sami będą się nakręcać na lepsze wyniki. Dzisiaj 1 dobra publikacja na rok. Za 2 lata może juz 2 potrzebne będą by zostać, a za pięć lat pewnie 5 jak się otworzymy na Azję. Takze rząd jedynie pilnuje kworum naukowców. Żeby liczba była stała, a kto wpadnie w widełki zarazerwowane dla pracowników to wyjdzie po zliczeniu dorobku.

Pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi 50+ i słusznie. Ja także przekroczyłem ten wiek i nic mi się nie chce a reforma działa na mnie demotywująco czyli niezgodnie z intencjami jej twórców. W moim wieku człowiek orientuje się jak działa system. Istnieje "elita" spijająca śmietankę i szara masa doktorów od czarnej roboty, którym obiecuje się nagrodę w raju (dotychczas habilitacja) pod warunkiem wytężonej wieloletniej pracy. Istnieje nawet taka technika negocjacyjna "nagroda w raju". Tylko młody i głupi może w takie brednie wierzyć i dlatego także w biznesie preferuje się młodych pracowników. Doktorzy bez habilitacji stają się krytyczni wobec systemu a zatem niebezpieczni dla układu...

Jedyne co warto zrobić to kupić za wczasu działkę na górzystym terenie boo wody się podnoszą.

Większość gałęzi wiedzy nie ma bezpośredniego przełożenia na wyniki finansowe. Nauki społeczne są wręcz niebezpieczne dla wyników finansowych transnarodowych korporacji, dlatego zostały zmonopolizowane przez neoliberalną wersję ekonomii. Do tego dochodzi ideologia globalizacji z jej dodatkowymi elementami, np. tworzenie wielokulturowych społeczeństw, aby dostarczyć kapitałowi taniej siły roboczej. Dochodzenie do prawdy może być niebezpieczne dla tzw. humanistów, ponieważ podważa podstawy dotychczasowego porządku świata.

W demokracji ludzie nauki są jedynie zasobami ludzkimi które się eksploatuje. Nie ma zysku to się stosuje odpowiednie instrumenty naprawcze aby był zysk. Człowiek czy maszyna to jest jedno i to samo w tym systemie. Dostajemy po głowie podwójnie bo Ministerstwo nauki wymyśla coraz większe wymogi a do tego jeszcze władze uczelni dokładają swoje widzi mi się. Jak powstaną inteligentne roboty do pisania publikacji to się to wszystko posypie, czyli człowiek będezie zbędny w nauce. A może już tak jest tylko nikt o tym głośno nie mówi.

Koła samopomocy samodzielnych polegają np. na opanowaniu periodyków. W wyniku tego można swoim ludziom przyjmować przeciętne teksty do publikacji, aby wypełnili wymogi. Natomiast doktor bez dostępu do takich środowisk musi napisać coś bardzo dobrego, aby tekst został przyjęty do publikacji. Najważniejsi samodzielni i tak wypełnią wymogi w zakresie publikacji.

Po co nam proponowali prace - aby nam zycie zmarnowac?

Wyświetla od 1 do 10 z 29 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png4.png6.png