Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 15
Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Предлагаю Подарки - украшения из серебра. Ручная гравировка https://www.giftformotivation.com Handmade from sterling silver. Guitar Pick Necklaces, I Pick You Necklaces, Zodiac and Constellation, Bracelets, Earrings, Cords, Rings, jewelry

Cecilpaild

<b>ПРИСОЕДИНЯЙСЯ СЕЙЧАС И ПОЛУЧИ ДЕНЕЖНЫЙ СУПЕР-ПОДАРОК + 200 ФРИСПИНОВ. УСПЕЙ ЗАРЕГИСТРИРОВАТЬСЯ, ПОДАРКИ ОГРАНИЧЕНЫ</b>

п»ї<a href=http://no.igri-online.com/><img src="http://no.igri-online.com/banners/nor.jpg"></a>

<b>http://igri-online.com/ игровые автоматы играть бесплатно и без регистрации золото партии вулкан </b>

<b>вулкан онлайн играть бесплатно </b> http://igri-online.com/hulk/

<b>яюM </b>

NeWSCar

Diamont Law, Эстония https://diamont.ee/ Вид на жительство, Гражданство, Регистрация компаний, оффошов, фирм, Готовые компании, Банковские счета, Крипто-лицензии, Э-резиденство в Эстонии

Cecilpaild

Podręcznik to kompilacja źródeł, ale swoich dla swoich są niezwykle wyrozumiali.

A mnie nurtuje problem podręcznikowych opracowań wskazywanych przez naukowców jako monografie. Takie "dzieła" pisane są także przez samodzielnych a przecież prawo mówi o wniesieniu czegoś do nauki jako kryterium monografii. Dorobek "naukowy" rozmnaża się w ten sposób.pisze:

A mnie nurtuje problem podręcznikowych opracowań wskazywanych przez naukowców jako monografie. Takie "dzieła" pisane są także przez samodzielnych a przecież prawo mówi o wniesieniu czegoś do nauki jako kryterium monografii. Dorobek "naukowy" rozmnaża się w ten sposób.

Dawno mnie na forum nie była, ale widzę ze nadal prowadzicie dyskurs.

Polecam dobry link

http://ekulczycki.pl/warsztat_badacza/jak-recenzenci-oceniaja-w-postepowaniach-habilitacyjnych/

O'can

Przede wszystkim jak część samodzielnych spełnia nowe warunki do habilitacji? Ciągłe zaostrzenia przepisów i wymogów starych nie dotyczą. Środowisko samodzielnych działa na zasadach wewnętrznej korporacji zawodowej przyjmującej do swojego składu na zasadzie pozamerytorycznej. Tak funkcjonują prawnicy w wielu państwach, tzn. wejście do zawodu adwokata uwarunkowane jest pozytywną opinią dotychczasowych członków palestry. W praktyce oznacza to uzyskanie pisemnej rekomendacji przez pewną liczbę czynnych adwokatów. Taką samą rolę spełnia habilitacja. Nie chodzi tutaj o spełnienie pewnych wymogów, ale o uzyskanie akceptacji środowiska dla osoby kandydata.pisze:

Wziąłem i sprawdziłem samodzielnych z mojego Zakładu w bazie PBN. Jeden - zero publikacji. Drugi - zero publikacji. Trzeci - redakcja tomu wydanego w rodzimym instytucie, wstęp do tegoż tomu i recenzowany samo przez się artykuł za lata 2017-2018. Tak długo, jak długo uczelnie będą oceniać pracowników na podstawie liczby wypromowanych doktorantów i magistrantów, postępu w nauce nie będzie. Taka osoba przechodzi przez kolejne oceny pracownika broniąc się wynikami, które należą tak na prawdę do obowiązków pracowniczych (innych zajęć nie prowadzą, te samodzielnie lub prowadzą za nich asystenci). Na świecie ich nazwiska są nieznane. Nie jeżdżą za granicę, chyba że do Grecji. Mierzi mnie to i mam ochotę wyjechać, ale na saksy. Płacę za moje konferencje z własnej, niższej pensji, mimo reformy na zajęcia z magistrantami nie mam szans, mimo że studenci masowo rzucają studia po III roku znudzeni marazmem. Córce każe iść do ekonomika, niech się uczy życia póki młoda.

Przede wszystkim jak część samodzielnych spełnia nowe warunki do habilitacji? Ciągłe zaostrzenia przepisów i wymogów starych nie dotyczą. Środowisko samodzielnych działa na zasadach wewnętrznej korporacji zawodowej przyjmującej do swojego składu na zasadzie pozamerytorycznej. Tak funkcjonują prawnicy w wielu państwach, tzn. wejście do zawodu adwokata uwarunkowane jest pozytywną opinią dotychczasowych członków palestry. W praktyce oznacza to uzyskanie pisemnej rekomendacji przez pewną liczbę czynnych adwokatów. Taką samą rolę spełnia habilitacja. Nie chodzi tutaj o spełnienie pewnych wymogów, ale o uzyskanie akceptacji środowiska dla osoby kandydata.

"Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?"

O to właśnie chodzi, aby uwalić wszystkich, którzy przez dupowlaztwo się nie habilitują i mają efekty poza własną piaskownicą, stanowiąc konkurencję dla emeryta, który by chętnie do setki pracował. Po licznych nieprzespanych nocach stwierdzam, że żałuję pracy na uczelni i mocno wątpię, aby rzesze zagranicznych naukowców, które zaprasza minister G. zostały w ogóle dopuszczone przez ustawki do pracy u nas. O dopuszczenie do pracy muszą się ubiegać u polskiego profesora, który pola im nie odda. Apeluję do wszystkich młodych za granicą: NIE wracajcie.pisze:

i co takimi wpisami zmienisz?

"Zawyżam poziom i trzeba wyciąć właśnie takich?"

O to właśnie chodzi, aby uwalić wszystkich, którzy przez dupowlaztwo się nie habilitują i mają efekty poza własną piaskownicą, stanowiąc konkurencję dla emeryta, który by chętnie do setki pracował. Po licznych nieprzespanych nocach stwierdzam, że żałuję pracy na uczelni i mocno wątpię, aby rzesze zagranicznych naukowców, które zaprasza minister G. zostały w ogóle dopuszczone przez ustawki do pracy u nas. O dopuszczenie do pracy muszą się ubiegać u polskiego profesora, który pola im nie odda. Apeluję do wszystkich młodych za granicą: NIE wracajcie.

Wyświetla od 1 do 10 z 16 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

4.png5.png4.png0.png1.png1.png