Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 17
Wyświetla od 1 do 10 z 18 pozycji.

No to nie wiem może macie racje.

Domagajcie się rozstrzygnięć od swoich uczelni, nie czekajcie na zwolnienia w skrzynce pocztowej w grudniu!!!

Zgadzam się, tylko iż oficjalnie miały być zwalnianie 80-letnie komuchy, a nie oficjalnie młodzi ludzie z dorobkiem i kredytami we frankach

A ja sądzę, że to był cel PiS. Od pewnego czasu były w Internecie wypowiedzi Gowina, że ustawa to okazja dla rektorów aby "przewietrzyć uniwersytet". Myślę, że ustawa dlatego gładko przeszła, bo Gowin dogadał się z rektorami i profesurą, której włos z głowy nie spadnie, a ofiarami będą adiunkci. To oni sfinansują reformę.

EG

Ja nie sądzę że to był cel PIS po prostu u nas jak zwykle ludziom robi się nie fajnie jak tylko do tych działań nagnie się przepisy pisze:

Zapraszam na wątek o bramce w habilitacji, tam podaję zestawienie, kto i jak głosował za 2.0 Wynika z niego, że przegłosował to PIS. Całe PO było przeciw - być może nie idei, ale temu, aby to wprowadzać w ten chaotyczny sposób. Młoda posłanka Gajewska próbowała zgłosić w Komisji Edukacji, aby zasady nowe były od 2021 r. Przegłosowała jednak większość.

28 XI jest złożona interpelacja przez Prof. Pawłowicz, powinna się pojawić na stronie Sejmu. MEN ma 21 dni na jej rozpatrzenie. Dlatego tak ważne jest, aby TERAZ robić naciski, jakie Wam przychodzą do głowy. Piszcie do związków, do czasopism, na forach, do mediów. Do mediów można przecież zgłosić się anonimowo. Niezależnie od tego, kto zostanie na uczelni, jest to rozbój w biały dzień, aby skrócić temu rocznikowi czas do kwietnia. Bezprawie polega też na tym, że każda uczelnia interpretuje inaczej. U nas nie ma zapisu, że do 2021 roku jest rotacja. Osoby dostały już terminy na wrzesień 19 i już się pakują. Po 7 latach ciężkiej pracy. Kierownicy nie wiedzą, kogo mają obsadzać, bo zwolnienia idą u nas pocztą w grudniu, na same święta.

Pomyliłem się, chodzi o ewaluację za rok 2017 i 2018.

Widocznie Rektorom wolno naginać przepisy. Nawet ewaluacja na naszej uczelni za rok 2018-2019 odbyła się w listopadzie pod koniec. No a moim zdaniem powinna obejmować też grudzień bo to też rok 2018.

Ja nie sądzę że to był cel PIS po prostu u nas jak zwykle ludziom robi się nie fajnie jak tylko do tych działań nagnie się przepisy

Czyli celem ataku PIS bo chyba tak można powiedzieć były pensje ludzi. W ten sposób znaleźli swoje źródło finansowania zmian w nauce.

Jak ktos nie przejdzie ewaluacji to Rektor z automatu likwiduje etat dydaltyczno-naukowy już teraz. Nikt nie czeka do roku 2020. Czyli największe żniwo zwolnień ma miejsce aktualnie. Przepisy są mętne odnośnie dat celowo podane bo więcej ludzi się zagapi. Kto się zbuntuje spotka się z prawnikami którzy bronia Rektora i spłąwią go zapewne.

Wyświetla od 1 do 10 z 18 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png6.png4.png