Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 49
Wyświetla od 1 do 10 z 50 pozycji.

Nagroda Nobla już jest blisko

tłumy doktorów powracają do Polski

ciekawe co zobaczą

obraz nędzy i rozpaczy

zwierzęcą walkę

smutek

rozpacz

łzy

bezradność

zgniliznę

i rozpad

Adiunkci walczą jak zwierzęta o przetrwanie - dostęp do renomowanych czasopism jest za mały w stosunku do liczby naukowców, co wywołuje niezdrową konkurencję. Taki jest system - gra o sumie zerowej. Patologiczna jest także ostra hierarchia w zawodzie wywołująca zjawisko wykorzystywania stojących poniżej. Ten zawód w polskim wydaniu to czysta patologia.

Wszystkie linki z Forum zebrałam w menu głównym - Ważne linki.

jgruba
39
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 09:45:39

Sami adiunkci są dla siebie konkurencją. Wyrywają sobie licencjaty, podbierają studentów, zapraszają cudzych gości zagranicznych, aby wpisać w ich efekty, cieszą się z cudzych niepowodzeń.

No ale nie dla wszystkich. Adiunkci teraz zatrudnieni muszą i mieć publikacje, i się habilitować, może jazda na wrotkach lub prawko na ciągnik? czemu nie, w Sejmie po doktoratach mało zasiada, dodajmy jeszcze znajomość 8 języków obcych. Proponuję wprowadzić podobne kryteria dla posłów.

Ustawa 2.0 pewnie poprawi jakość nauki. Na razie Ministerstwo Nauki po raz pierwszy na świecie zmierzyło naukę. Dwie publikacje w czasopismach z listy JCR są miernikiem nauki na mojej i chyba też innych uczelniach. Jedna dobra publikacja nie wystarczy do przejścia ewaluacji ale 2 słabsze już tak. W ten sposób liczenia publikacji, proste liczenie do 2, ustalono kto zasługuje na pensję naukowca , a kto nie. Myślę że to jest pomysł zasługujący na Nobla bądź Antynobla, jak kto woli.

Wczoraj czytałam, że liczba habilitowanych rośnie a jakoś nauki spadła. Zatem co ma piernik do wiatraka. Co profesorowie opowiadają o jakiej nauce przy habilitacjach mówią. Przecież tego tytułu normalnie na moje oko nikt nie dostaje żaden z tzw. ulicy jak.ktoś tu powiedział.

Osoby na wysokich stanowiskach na uczelniach często mają więcej publikacji niż wcześniej, pomimo braku czasu. Wpisywane są jako redaktorzy prac zbiorowych lub wręcz dopisywane do prac stworzonych przez podwładnych. To samo dotyczy cytowań ich "dorobku". W dobie Internetu można jednak dojść kto co napisał...

Profesor medycyny ukarany za plagiat

https://www.tvp.info/5717528/polska/byly-rektor-ukarany-za-plagiat/5717461/profesor-medycyny-ukarany-za-plagiat/

Wyświetla od 1 do 10 z 50 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png6.png1.png