Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 11
Wyświetla od 1 do 10 z 12 pozycji.

Może ktoś sprawdzi czy artykuły i książki napisane przez panią Melosik są plagiatami czy tez nie. Należy podkreślić, że mamy jeszcze do rozważenia autoplagiaty, czyli te słynne monografie/książki, gdzie autor sami siebie plagiatuje.

Ponadto, są uczelnie, które muszą oficjalnie płacić za plagiaty (np. wykorzystanie nie swoich wykresów w monografiach, za jeden wykres (rysunek) płacą około 500 euro autorom zagranicznym).

Najbardziej przykre jest to, że taki słaby dorobek pozwala uzyskać awanse naukowe. Panowie z NIK-u, ten przypadek wymaga kontroli.

anonim

Prześledźmy "spójność" tematów badawczych. Na jednym biegunie temat:

- "Plagiat. Konteksty edukacyjne i społeczno-kulturowe",

zaś na drugim biegunie:

- "Kobiecość epoki wiktoriańskiej. Tożsamość. Ciało. Medykalizacja".

I jeszcze coś takiego:

- "Elitarne szkolnictwo średnie we współczesnej Europie. Studium z socjologii edukacji i pedagogiki porównawczej".

Od Sasa, do lasa.

Nazwisko Melosik może w pedagogice polskiej absolutnie wszystko, nawet tytuł profesora w niecałe 5 lat. Ktoś odważy się sprzeciwić? Układy, układy i raz jeszcze układy. Sprzeciwu brak. Przyzwoitość wyginęła.

Fan

Pani Joanna ma rację, że bez podawania faktów pomówienie osoby jest ścigane prawem. Proszę tu nie robić takich rzeczy chyba, że ma ktoś dowody. Ta strona nie miała do tego służyć ale jeśli to jest prawda to powiem szczerze, że to byłoby straszne. Tylko to trzeba udowodnić.

Ważne

Odnośnie plagiatu - to jest tylko aluzja do osoby, która zajmuje się zagadnieniem plagiatów.

Dzisiaj uczelnie i ministerstwo wdrażają komputerowe programy antyplagiatowe i każda obecna praca dyplomowa ma dołączony plik antyplagiatowy z wynikami (np. od 0 do 27% zgodności tekstu z konkretnymi artykułami i stronami internetowymi, cala procedura antyplagiatowa trwa około godziny) podpisany przez promotora (promotor podejmuje ostateczną decyzję czy praca jest plagiatem czy też nie). Podobnie jest z artykułami publikowanymi w czasopismach zagranicznych.

Konkluzja jest taka, że prawie każda praca wg. tego programu jest w 25% plagiatem, chociaż w sensie naukowym to nie ma nic wspólnego z plagiatem.

pozdrawiam

wykleci doktorzy

Szanowni Państwo, plagiat jest przestępstwem, dlatego oskarżanie kogoś o plagiat bez przedstawienia dowodów jest niedopuszczalne. Natomiast jeżeli znane są Państwu fakty dotyczące plagiatu pani profesor proszę o konkrety. W innym przypadku są to pomówienia.

Joanna

Pani Agnieszka Gromkowska-Melosik jest jednym wielkim plagiatem i dlatego ktoś z rady wydziału UAM powinien ten przypadek zgłosić do Najwyższej Izby Kontroli, gdzie owa rada wydziału UAM i pan prezydent naruszyli ustawę, a recenzenci napisali nierzetelne recenzję.

Panie/Panowie z NIK-u możecie wykazać się w tym półświatku mafijnym. Jest afera - hallo media

Wyklęci doktorzy

Agnieszka Gromkowska-Melosik. Powtórzę- Melosik.

Krewni i znajomi królika. W tym wypadku jest to żona. TEGO MELOSIKA.

I ktoś w środowisku pedagogów ma jeszcze jakieś wątpliwości jak załatwia się takie sprawy?

pielęgniarka środowiskowa

Czy mógłby Pan podać gdzie można zapoznać się z dorobkiem prof. Gromkowskiej-Melosik i z jej książką? Myślę że kilka osób chętnie poczyta :)

do habilitanta

To że jej dali to jedno (choć odnoszę się tylko do tego co napisał Pan poniżej bo dorobku nie znam i sprawy nie nam) ale STRASZNE JEST TO, ŻE OCENIA INNE PRACE HABILITACYJNE! jeśli to jest prawda - chodzi o dorobek, że to takie marne i że tylko tyle publikacji aż trudno uwierzyć ale wierzę, że głupot by tu ktoś nie pisał ehhhhhhhhh

To jest żenada, szkoda słów

anonim

Wyświetla od 1 do 10 z 12 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

9.png6.png9.png8.png5.png9.png