Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 173
Wyświetla od 1 do 10 z 174 pozycji.

No jest to farsa i żart. Taki kraj cóż zrobić.

Teoretycznie każdy ma się wykazać publikacjami a nie tytułami naukowymi. W praktyce stary system nadal będzie funkcjonował, ponieważ samodzielni opanują prawie wszystkie stanowiska kierownicze a to zawsze daje władzę i możliwości poradzenia sobie w nowej sytuacji.

Och, "półsamodzielni", a może nawet "ćwierćsamodzielni". CO z tego w świetle nowych przepisów właściwie wynika?

Niektórzy doktorzy mają publikacje w renomowanych periodykach zachodnich, ale u nas nie mają samodzielności naukowej. Toż to kuriozum na skalę światową. Na oficjalnej kontroli kierunku jeden samodzielny powiedział jako przedstawiciel organu państwowego, że doktorzy są "półsamodzielni".

Wydaje mi się, że Migalski zrobił habilitację, mimo iż był jej przeciwnikiem, poniewaz zwyczajnie chciał zapewnić sobie stabilność. Sam też jestem przeciwnikiem habilitacji, ale ze obracam się w tym środowisku pracę habilitacyjną piszę, bo bez habilitacji nie mam tzw. samodzielności naukowej. Proste...

arti

Tak!!!!! Ale już ciężej wymyśleć takie cudo:)

Ciągłe podwyższanie wymagań do habilitacji ma na celu zapobieżenie posiadaniu habilitacji przez wszystkich. Gdyby jednak do tego doszło ścisła elita wymyśli nowy stopień lub funkcję dla siebie a pozostali czyli habilitanci będą od czarnej roboty.

Co to jest "lista MEN"??

Anonim

Słuchajcie, a jak już wszyscy będą habilitowani i wszyscy wg dotychczasowej polityki będą "nie do ruszenia", to kto będzie motywowany zwolnieniem do osiągania "doskonałości naukowej"?? :)

To nie nowina, że szefowie i ich najbliższe otoczenie mają inne zasady habilitacji i przydziału zajęć, pozostali mogą tylko się modlić

Wyświetla od 1 do 10 z 174 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png3.png4.png1.png1.png2.png