Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 176
Wyświetla od 31 do 40 z 177 pozycji.

Do stosunków pracy zawartych do dnia 31 grudnia 2018 r. w okresie do dnia wejścia w życie przepisów nowych statutów, nie dłużej jednak niż do dnia 30 września 2020r. (z wyjątkiem minimalnej wysokości miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego) stosuje się nadal przepisy ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym z 2005 r.

Czyli gdyby już był statut, habilitacja byłaby być może zniesiona dla wszystkich lub można byłoby przejść na inne stanowisko?

Gdzie są statuty???

Na stronie MEN pojawiły się informacje dotyczące pensji, zawierające także informację, że związki i uczelnie do końca marca muszą podpisać zbiorowe układy pracy, czyli określić warunki zatrudnienia. MEN zwala odpowiedzialność za związki za rotowanie adiunktów. Należy wysyłać chyba zapytania do przedstawicieli związków, aby znali sytuację adiunktów.

O statutach bedzie decydowal senat, a jemu wszystko jedno, kto z dr zostanie pracowac

Na stronie konstytucjadlanauki.gov.pl pojawił się nowy wpis. Nie wyjaśnia on jednak, czy rotację adiunkta liczy się od 2013 roku, czy od momentu zatrudnienia. Uczelnie interpretują to tak, jak w Lublinie - zwolnienia wyrotowanych. Moim zdaniem jest to powód, aby dołączyć do strajku nauczycieli. Ile można czekać na odpowiedź jednym zdaniem: tak, możecie być wyrotowani lub nie, dopiero w 2021 r.? Odpowiedzialność zrzuca się na uczelnie i ich statuty, a w międzyczasie zwalniani są ludzie po doktoratach

Proszę założyć nowy wątek, a ja będę doglądać wpisy i kasować wszystkie, które nie będą dotyczyły habilitacji.

Joanna

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24287836,naukowcy-i-studenci-z-uj-protestowali-przeciwko-ustawie-gowina.html

A tu o protestach w Krakowiepisze:

Do pani dr Joanny:

Może założyć wątek lub link pt. aktualne protesty przeciw następstwom ustawy 2.0 i wpisywać tylko faktyczne akcje, a nie komentarze różne, ten wątek jest poświęcony bramce hab.

Popieram Autora poprzedniego wpisu. O proteście w Krakowie dowiedziałem się z tego forum. Były wysyłane do wszystkich mediów informacje o interpelacji - cisza.

Stanowisko prof. Izbebskiego zamiszczone w artykule JEST ważne. Reforma zdaniem rządzących nie wymaga dalszych zmian (tudzież jej przepisy wprowadzające), bo była rzekomo ze społeczeństwem konsultowana. W ŻADNYM z trzech wyróżnionych i przedstawionych jako podstawa reformy projektów ustawy 2.0 nie ma mowy o tym, aby obecnych adiunktów rotować i zatrudniać nowych od 2020 roku. W projekcie prof. Izdebskiego jest mowa o tym, że mianowani O ILE CHCĄ mogą przejść na nowe umowy, a przygotowanie ustawy wymaga przeniesienia względem nich uprawnień, które zyskują inni adiunkci. GDZIE jest mowa tam o rotacji ? NIE MA. Prof. Izdebski jako ceniony na świecie naukowiec zdaje sobie sprawę, że nie można proponować bubla prawnego. Ponadto wiele osób w tych artykułach wypowiada się, że reforma NIE była konsultowana. ŻADNA dyskusja nad proponowanymi poprawkami nie była w komisjach sejmowych dopuszczona!!! w tym nad poprawką, aby przepisy dot. nowej habilitacji wprowadzić od 2021 r.

Może należy zamiast atakować humanistów ich poprzeć, aby wywołać jednak publiczną dyskusję nad następstwami ustawy?

Starocie? Wszystko aktualne! Jesteś "trollem"?, bo na tym forum, aż się roi od nich, co wskazuje, że forum jest miejscem, które niektórym nie pasuje. Dlaczego? Bo mozna się z niego dowiedzieć, co się dzieje w środowisku (i ewentualnie dołączyć np. do protestujacych - patrz: protest w Krakowie). Cisza w mediach, aż dzwoni w uszach! Warto wiedzieć, co się aktualnie dzieje i co się działo również!

Ludzie, nie wstawiajcie tu jakichś staroci. Artykuły z sierpnia? Czerwca 2018?

Problem z ustawą 2.0 – zdaniem środowiska – polega również (jeśli nie przede wszystkim) na tym, że nie rozwiązuje ona faktycznych i podstawowych problemów szkolnictwa wyższego. Mówi prof. Izdebski: „Czy ona służy poprawie jakości nauczania w naszych szkołach wyższych? Czy służy poprawie merytorycznego poziomu naszej nauki? Nie, ta ustawa w istocie nie odnosi się do tych kwestii (...)

https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1211106,podsumowanie-prac-nad-reforma-gowina.html

Wyświetla od 31 do 40 z 177 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png5.png2.png5.png9.png0.png