Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 48
Wyświetla od 1 do 10 z 49 pozycji.

Popieram zrobiono tak cyrk, że u nas się przypisują ludzie na dyscypline która nie ma kategorii A i uważają że będą leżeć. To co wyżej napisałam taki bubel momentami.

Ja będę głosował w wyborach do europarlamentu podobnie jak miliony eurowyborców na jakąś skrajną partię, aby dokuczyć euroelitom. To moja jedyna motywacja. Obecnie nie popieram żadnej opcji politycznej, ponieważ mój los nikogo nie obchodzi. Mogę się w każdej chwili znaleźć na bruku bez odprawy. Moje ponad 50 publikacji to dla polskich elit makulatura.pisze:

Też mam takie wrażenie, że nikogo nie obchodzimy, ale może się ktoś podejmie JEDNAK (?) to na niego zagłosuję. Albo MEN ogłosi amnestię dla rotacji albo w grę wchodzi ugrupowanie, które doczytało przepisy wprowadzające ustawę do końca i głosowało przeciw 2.0. Nie idei, bo reforma jest słuszna, ale sposobowi, w jaki to uchwalono. Chyba bez refleksji, bez pełnej znajomości 160 poprawek, aby mieć w końcu spokój i wakacje, w lipcową noc. Bez świadomości, że przepisy te to nie zniesienie habilitacji, tylko kolejne zwolnienia w majestacie (?) prawa. Piszcie tu np. z jakiego jesteście województwa i piszcie na skrzynkę MEN. Jeden mail to dużo, dwa to więcej, dwa tysiące już bardzo dużo.

Władze uczelni teraz polują na pieniądze z grantów. Studenci chyba nie przynoszą już kokosów. cZyli impakt faktory się liczą. Czasami to jest żałosne bo w polskim czasopiśmie są cenne rzeczy opublikowane ale z niskim IF bo to polskie i to jest nic nie warte dla ekspertów z NCN. A jak byle co się opublikuje za granicą z wyższym IF to to jest doceniane bo zagraniczne i duży IF.

Ja będę głosował w wyborach do europarlamentu podobnie jak miliony eurowyborców na jakąś skrajną partię, aby dokuczyć euroelitom. To moja jedyna motywacja. Obecnie nie popieram żadnej opcji politycznej, ponieważ mój los nikogo nie obchodzi. Mogę się w każdej chwili znaleźć na bruku bez odprawy. Moje ponad 50 publikacji to dla polskich elit makulatura.

Tego posła interesuje, który może mieć interes, aby krytykować rządzących i wygrać wybory za rok. O ustawie dziwnie ucichło i nie są w mediach nawet niepublicznych badane jej skutki. Należałoby policzyć, ilu jest teraz adiunktów. Prawdopodobnie jest to jednak kilka tysięcy, które zagłosują za rok właściwie.

A którego posła obchodzi nauka? On liczy się tylko z poważnym liczebnie elektoratem, np. emeryci i renciści, biorący 500+ itd. Przedstawiciel show biznesu powiedział "pochodził z biednej rodziny - matka nauczycielka, ojciec naukowiec"

Nie można dać komuś 8 lat na habilitację, a w lipcu zrobić z tego 7,5 roku. To narusza prawa nabyte. Tego dotyczy skarga. Żyjemy w państwie bezprawia, ponieważ żaden z posłów nie podjął tego tematu na forum publicznym.

Ta skarga do Trybunału Konstytucyjnego w jakiej sprawie to ciekawe?

Pierwsza fala ataku PIS na przedsiębiorców była w zasadzie słuszna. Teraz jednak nastąpiła eskalacja żądań różnych grup a pieniędzy zabraknie. Trzeba będzie komuś zabrać lub zwiększać podatki dla wszystkich w różnych dziedzinach. W takiej sytuacji naukowcy są nic nie znaczącą grupą zawodową i dla nich pieniędzy nie starczy na znaczące podwyżki. Nie liczmy na wyraźne podwyższenie kwot na badania lub wyjazdy na konferencje w POPISowskim państwie kierowanym zakulisowo przez zagraniczne ośrodki władzy.

No niestety wpływy z vatu się kończą. Teraz celem jest przeciętny Kowalski. Strategia rządzących jest jakaś raka według schematu: przeanalizować wszystkie aspekty prawne na zimno aby nie było większej wtopy i wtedy zajrzeć do wyliczeń ekonomicznych kogo zaatakować aby zdobyć głównie pieniądze i więcej wyciągnąć z ludu. Jesteśmy tylko cyferkami w tej machinie i z nas się ściąga podatki i eksploatuje jak kopalnie.

Wyświetla od 1 do 10 z 49 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

3.png6.png5.png7.png4.png2.png