Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 48
Wyświetla od 11 do 20 z 49 pozycji.

Ta ustawa 2.0 to jest taki walec.

Szykuje się strajk i skarga do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu osób poszkodowanych

nie tacy struci - cieszą się z habilitacji, bo kto się nie wyrobi do kwietnia a ma rotacje we wrześniu 2019 to wylatuje - nie ma gdzie złożyć!!!pisze:

No to jak wylatuje, to lepiej żeby skoncentrował się na myśleniu co będzie robić po zakończeniu kariery.

nie tacy struci - cieszą się z habilitacji, bo kto się nie wyrobi do kwietnia a ma rotacje we wrześniu 2019 to wylatuje - nie ma gdzie złożyć!!!

Myśmy na PWSZach zawsze dotkliwie odczuwali zastraszanie przez samodzielnych z powodu zmuszania do publikacji. Jak będzie teraz kiedy nie są potrzebni do minimów kadrowych? Kto będzie publikował - jesteśmy na stanowiskach dydaktycznych. Na te pytania nie ma na razie odpowiedzi.

były docent

Ja nie mogę już słuchać moich kolegów habilitowanych, że będą musieli pracować. Tego słuchać się nie da. Niestety mam kawałek tego środowiska (maleńki wycinek) a słuchać nie mogę. Jedna moja koleżanka zawsze pracowała zakasała już rękawy. Pomimo że to są moi koledzy mnie to razi.

Wniosek wciąż jeden znieść habilitacje i związane z tym uprzywilejowania. W nas można być wybitnym doktorem i nigdy nie mieć habilitacji.

O matko.....czy da się naszą naukę wyprostować.....

Moja uczelnia prowadzi głównie studia licencjackie czyli samodzielni nie są potrzebni do niczego. Pomimo tego na razie utrzymuje się ich nadzwyczajny status. Sylabusów raczej nie piszą bo nie potrafią. Część z nich do USOSu nie zagląda tylko pyta sekretarek kiedy mają zajęcia a sekretariaty pracują za nich w USOSie. Zobaczymy jak to się rozwinie, ponieważ prawo nierzadko pozostaje martwą literą.

Ja jestem teraz ciekawa jak będzie wyglądało finansowanie nauki przy tych wymaganiach.pisze:

Każdy naukowiec wybierze sobie przynależność do zespołu badawczego z osoba kierującą (5 osób) lub będzie prowadził samodzielnie badania. Finansowanie będzie to przez uczelnie w ramach konkursów. No i tu jest problem, bo pojawia się znowu układ do rozdzielania pieniędzy, a to grozi patologią.

O'can

Wyświetla od 11 do 20 z 49 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png7.png4.png0.png3.png4.png