Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 88
Wyświetla od 1 do 10 z 89 pozycji.

MEN zwraca uwagę, że sprawujący funkcje otrzymali przedłużenia na ten rok bez poddania ich ocenie i weryfikacji pod względem współpracy z SB. Tak naprawdę nie mają legitymacji aby władzę nadal sprawować. Nikt oczywiście informacji nie podaje, bo nieważne byłyby wszelkie uchwały, w tym rotacje.

Ciekawy artykul

Weryfikacja. Pierwsza próba

w: Joanna Mantel- Niećko, przy współpracy Marii Stanowskiej, Haliny Suwały, Beaty Chmiel, Ewy Pankiewicz

Próba sił – Źródła do dziejów Uniwersytetu Warszawskiego po 13 grudnia 1981

Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 1991

Wiele tutaj napisano o dekomunizacji i postkomunistach. Ja pracuję na uczelni bez postkomunistów i jest tak samo jak na innych. Moim kosztem żyją samodzielni wszystkich proweniencji i światopoglądów, także nominalnie katolicy. Naiwnością byłoby myślenie, że wszystkiemu winna komuna, raczej winny jest system a nie ludzie, którzy tylko system wykorzystują dla swoich celów.

Problem lustracji środowiska naukowego musi się zacząć jednocześnie od dekomunizacji i dezubekizacji. Nadto w latach 1989-1990 zwerbowano pond 90 tys agentów w celu utrzymania władzy.

prawnik

Na pewno nasze szkolnictwo wyższe jest patologią. Szczególnie szkoda wydawanych pieniędzy na fikcyjną naukę.

Dekomunizacja to przede wszystkim oszczędności dla budżetu. Poza tym dlaczego obecne pokolenia ma płacić na komunistyczne emerytury. Ogólnie mówiąc dekomunizacja zwiększy morale i mobilność Polaków.

Darek

Po ewentualnej dekomunizacji będzie tak samo jak dotychczas, ponieważ gangrena opanowała cały system.

szarlatan

Pracownicy uczelni, którzy w czasach PRL byli tajnymi współpracownikami nie powinni uczyć studentów – powiedział w poniedziałek szef koła sejmowego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki. Zapowiedział złożenie poprawki w tej sprawie do projektu nowej ustawy o uczelniach.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27987%2Ck-morawiecki-pracownicy-uczelni-ktorzy-byli-tw-nie-powinni-uczyc-studentow

Anonim

Jerzy Jaskiernia został dziekanem wydziału Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

https://blogjw.wordpress.com/2018/01/20/w-ramach-dekomunizacji-przestrzeni-publicznej-komunisci-na-uczelniach-rosna-w-sile-przypadek-jerzego-jaskierni-i-nie-tylko/

jgruba
44
poniedziałek, 10 sierpnia 2015 09:45:39

Jestem za dezubekizacją i dekomunizacją. Pytanie Szalatana, ... że zastąpienie postkomunistów postsolidarnościowcami przyniesie zmiany?

Problem tkwi nie w zmianach kadrowych, ale z powrotem nauki na nasze uczelnie. A zakały komunistyczne, jak wiemy, do nauki nie nadają się. Rząd ma wyjście i może ściągną około 30 tys Polaków z zagranicy, którzy pracują tam jako naukowcy.

Antykomunista

Wyświetla od 1 do 10 z 89 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png7.png3.png2.png8.png5.png