Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 20
Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Do tajemnica reform hm i tu jest sedno i pies pogrzebany...a przyjdzie za 3 lata PO Nowoczasna czy inna partia i dalej majstrować będzie.

I jeszcze szkoda, że TV oraz popularne dzienniki nie wspierają tutaj tych tematów, bez głośnego krzyku nic w Polsce się nie zwojuje. Pisze się o marnych wynagrodzeniach od lat, dobrze były podwyżki, trochę odetchnęliśmy ale nie ma prawie pieniędzy na naukę. Wszystkie skierowano do grupy 35 lat max. a co z resztą pracowników naukowych? Reszta ma płacić z własnej pensji za badania? No tak to wygląda niestety a Ci co nie chcą płacić nie mają publikacji a to skutkuje w dłuższym horyzoncie czasowym utratą pracy za brak realizowanych zdań naukowych :( Stawia się na ludzi do 35 lat a oni nieraz nie wiedzą jak mają w nauce się poruszać jak się dowiedzą to nieraz jest za późno by naprawdę coś zrobić. Doktorat uczy się dopiero realizować pracę naukową. Nieraz ma 30 lat jak go broni, zanim się obudzi to ma 35 lat i po przysłowiowych ptokach. Miłego dnia

I jeszcze

Szanowny/a Panie/Pani

jestem adiunktem i nie brak mi cywilnej odwagi ale wielu osobom brak, natomiast nie jest to do końca anonimowe bo jest numer IP. Zatem ktoś kto się podpisuje wie, że podaje swoje dane. Ludzie są zaszczuci na polskich uczelniach i boją się utraty pracy to normalne i powszechne i nic złego w tym, że ankieta jest anonimowa. Głos środowiska będzie. Jeśli Ministerstwo zlekceważy go to będzie ewidentnie widać, że tu nie chodzi o konsultacje społeczne i zdanie ludzi a o realizowanie celów pewnej określonej grupy. Cóż ufać należy, że są ludzie w naszym kraju którzy nas posłuchają i coś się wydarzy wreszcie co złamie te stare stereotypy i pozwoli tworzyć naukę nie zależną od uzyskania stopnia ale naukę prawdziwą z powołania. Jeśli stanowiska będą konkursowe to i tak ludzie będę musieli pracować, nikt nikomu za darmo ni będzie dawał wynagrodzenia. Tylko należałoby ograniczyć ilość godzin dydaktycznych. W obecnym wymiarze i przy zmienności częstej przedmiotów na niektórych wydziałach realizowanie nauki na odpowiednim poziomie jest znacznie utrudnione. Jednak tutaj po raz kolejny kłaniają się standardy Europy Zachodniej :)

Do M.

Gowin sprawia wrażenie człowieka bardzo przestraszonego wizją narażenia się uczelnianym oligarchom. Nie wróżę mu dotrwania na stanowisku do końca kadencji.

pan vigo

Czy państwo zamierzacie zbierać podpisy o zniesienie habilitacji i lustrację nauczycieli akademickich tj. komunistów) ?

Dopisałem lustrację, która umożliwi zatrudnianie młodych doktorów na antykomunistycznych uczelniach państwowych.

Nie-Bolek

10 lat temu to zniesienia habilitacji chciała część PiS i część PO, ale protesty, w tym "apel 44" w GW za czasów Kudryckiej zrobiły swoje.

Jeśli adiunktom brak odwagi cywilnej, żeby podać swoje imię, nazwisko i afiliację na stronie internetowej pod protestem, to o czym my mówimy? Nabiorą odwagi, jak wylecą z pracy.

M.

Można rozwiązać to tak, że dane są do wiadomości osoby, która tworzy stronę ale jeśli wymusimy opcję, że adiunkci ale i nie tylko muszą podpisać się z imienia i nazwiska bez opcji anonimowej, wówczas obawiam się, że frekwencja będzie znikoma. Jeśli pozwoli się ludziom na anonimowość wówczas na pewno będzie większe prawdopodobieństwo, że odpowiedzi są prawdziwe. Jeśli chciałby, ktoś oszukiwać to po numerach IP można dojść, że ktoś przekroczył granice i wówczas osoba nadzorująca stronę może wpis usunąć jeśli przykładowo byłby powielony. Można dać opcję wypowiedzi co chciałbyś/chciałabyś zmienić w polskiej nauce oprócz tego. To mogłoby stać się ciekawe niezależne studium dla wszystkich bo zawierałoby wypowiedzi ludzi jeśli się uda) z wielu polskich uczelni przede wszystkim adiunktów, którzy borykają się z problemami przed hab. albo zaraz po udanej czy nieudanej próbie jest zrobienia. Uważam, że ewentulanie partia PIS mogłaby się tym zająć-oni chcieli jej zniesienia 10 lat temu

Do Popieram i innych

Pani Joanno zapomniałam dodać, my też dostęp do strony byśmy chcieli mieć w celu rozpowszechniania w środowisku, można zrobić również link o zniesienie profesury tytularnej, skoro już habilitacji to po co nam profesura :)

Do Joanna

Dziękuję Pani Joanno uważam, że to będzie dobry pomysł. Może na wstępie warto by napisać pół stronki, że habilitacja i nowy jej tryb ale i poprzedni nie wzmacniał polskiej nauki. Po habilitacji część osób nie pracuje naukowo co można sprawdzić dokładnie sprawdzając Bazy Osiągnięć, że naukę Polską ciągną adiunkci, czasem magistrowie. Warto również napisać, że w zamian proponuje się stanowiska tak jak na większości Europejskich uczelni. Wówczas stanowisko naprawdę zajmowałaby osoba przedsiębiorcza i angażująca się w naukę. Rostrzygnięcia stanowisk powinny być jawne, tak by nie było kumoterstwa i cichego poplecznictwa znajomych. Ja chciałam zmienić uczelni to mi wszyscy znajomi zaczęli pytać czy mam tam kogoś znajomego bo inaczej się nie dostanę a przecież są konkursy......: więc dlaczego nie można otrzymać stanowiska z konkursu będąc osobą z zewnątrz. Myślę, że zdarza się to bardzo rzadko, nie oskarżając nikogo.

Do Joanna

To prawda niestety ale środowisko powinno bronić się samo bo inaczej nic z tego nie będzie.

Do #M

Wyświetla od 1 do 10 z 21 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

1.png0.png0.png8.png5.png5.png8.png