Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 29
Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

Ja bym się bie zdziwił jak wprowadzą szriat we Francji bo będzie po prostu tańsze jak chodzi o nakłądy na służby porzadkowe chociażby. Też wyśmiewany kiedyś system pracy chiński, ze bardzo ciezko prcują i mało zarabiaja i robią swiecidełka plastikowe. To daje ludziom pracę wiec to robią i nie wybrzydzają. Niestety ekonomia ma wpływ na budżetówkę bardzo duży.

Hmmmm

Analiza dokumentacyjna podpisanej niedawno ustawy 2.0 nt Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wykazała brak występowania takich pojęć jak odkrycia, odkrycia naukowe, zjawiska, prawa i użycie tylko raz określenia patent. Świadczy to o niezgodności tytułu z treścią ustawy i wycofaniu nauki z uczelni. W poprzednich ustawach również zawsze brakowało tych fundamentalnych pojęć będących jej przedmiotem.

Zly

1. Wódka kosztowała 1 dolara a teraz 6 dolarów. Trzeba brać pod uwagę siłę nabywczą płacy.

2. Ile razy wzrosła siła nabywcza płacy w Polsce i w Chinach lub Korei po 25-30 latach od rozpoczęcia reform gospodarczych?

3. Teraz każdy ma samochód, ale relatywna cena samochodu spadła we wszystkich państwach, a Polacy jeżdżą masowo co najmniej 10 letnim złomem za 20 tys. zł.

W zależności od tego jakie dane przyjmie się za punkt odniesienia różnych wyników można się spodziewać. Nie mniej jednak około 1975 r. tzn. po około 30 latach wzrostu gospodarczego, Korea, Tajwan, Japonia, Niemcy zaszły znacznie dalej niż my, co świadczy o wadliwych rozwiązaniach narzuconych nam przez Zachód od 1990 r.

iluminat

Oczywiście, różnie bywało w czasach PRL, ale obecnie PKB per capita w Polsce wynosi 13 000 dolarów, a w Chinach - 8 600 dolarów. Pensja dzisiaj w Polsce wynosi około 1 000 dolarów, a w Chinach - 50 dolarów, w PRL - 10-20 dolarów (sklepy Peweksy)

Zgadzam się, z tym ze Polska jest krajem kolonialnym, a zwłaszcza za rządów PO i PSL

Inna opinia

prof. Kieżun pisze, że dekada Gierka wypada pozytywnie w porównaniu z dekadą lat 90 XX w., kiedy Zachód zaaplikował nam reformy. Nie mówi się także o amerykańskich sankcjach w celu obalenia komuny w Polsce. Sankcje trwały od 1981 do 1983 r. a Polacy myślą, że komuna upadała gospodarczo. Wreszcie jak to się stało, że twardogłowi komuniści chińscy nie upadli a wręcz przeciwnie doprowadzili do rozkwitu gospodarczego swój zacofany kraj? Chińczycy mieli własną strategię a Polska wykonywała polecenia płynące z Zachodu a tam postanowiono wyniszczyć polski przemysł stanowiący konkurencję dla Zachodu.Karmisz się podobnie jak Patriota informacjami z jednego źródła a prawda jest bardziej skomplikowana.

do j23

Ja jestem daleki od całkowitego potępienia tzw. komuny. Przykładowo komuniści podnieśli z totalnej biedy miliony małorolnych chłopów dając im ziemię. Wystarczy porozmawiać ze starszymi jaka bieda panowała za piłsudczykowskiej Polski (np. chodziło się boso a były przypadki pracy tylko za jedzenie). Gierek zbudował 12 potęgę przemysłową świata dla powojennego wyżu demograficznego, ale Zachód wszystko zniszczył.

Chodzi jednak o to, że habilitacja i profesura to w znacznej mierze tytuły dziedziczne w ramach pewnych środowisk. Po 1989 r. nie zrobiono niczego, aby masowo dopuścić do tego środowiska nowych ludzi. pisze:

Polska Rzeczpospolita Ludowa (Polska Komunistyczna) rozwijała się jak papier toaletowy i ciągle była do d.... Żywności było mnóstwo tylko po co wprowadzono kartki żywnościowe na cukier, alkohol i papierosy. Oczywiście w 1989 roku Państwo Polskie zbankrutowało po raz 7 w swojej historii. Z ostatnim akapitem zgadzam się.

j23

Po pierwsze Stalin napad na Polskę 17 września 1939 r, nie licząc takich agresorów jak Niemcy, Litwa i Słowacja. Hitler zorientował się, że Rosja jest słaba i postanowił przejąc ropę, ale Rosjanie dokonali samozniszczenia szybów. Dzięki pomocy z Zachodu Rosjanie odbudowali się i wzmocnili się, aczkolwiek zwycięstwa były okupione dużymi stratami żołnierzy, ze strony Rosjan. Po drugiej stronie Niemcy testowali bomby sterujące, które uniemożliwiały aliantom otwarcie drugiego frontu (na co nalegał Stalin).

Polskie Wojsko popełniło jeden błąd, bo powinni zająć się organizacją państwa polskiego i przebywać na tych terenach. Jako Wojsko Polskie mieliśmy przewagę nad Rosjanami przy wykorzystaniu uzbrojenia niemieckiego np. rakiet V2 i bomb sterujących. Rosjanie byli i są zaborcami Polski, a polscy komuniści to zdrajcy Polski i dlatego jest potrzebna dekomunizacja.

Dekomunizacja jest gwarantem rozliczenia się z historią komunizmu, a co najważniejsze to nasza racja stanu. Widać dzisiaj, ze sądownictwem komunistycznym, czy uczelniami komunistycznymi mamy problemy.

Dziwi mnie podejście premiera Morawieckiego, który dużo mówi o dekomunizacji i mafii, a dekomunizuje tylko nazwy ulic, budowli oraz pomniki i itp.

Skrot

Ja jestem daleki od całkowitego potępienia tzw. komuny. Przykładowo komuniści podnieśli z totalnej biedy miliony małorolnych chłopów dając im ziemię. Wystarczy porozmawiać ze starszymi jaka bieda panowała za piłsudczykowskiej Polski (np. chodziło się boso a były przypadki pracy tylko za jedzenie). Gierek zbudował 12 potęgę przemysłową świata dla powojennego wyżu demograficznego, ale Zachód wszystko zniszczył.

Chodzi jednak o to, że habilitacja i profesura to w znacznej mierze tytuły dziedziczne w ramach pewnych środowisk. Po 1989 r. nie zrobiono niczego, aby masowo dopuścić do tego środowiska nowych ludzi.

rezydent

Wyświetla od 1 do 10 z 22 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

7.png4.png5.png4.png2.png3.png