Szanowni Państwo!

Forum jest nieautoryzowanie, a posty można dodawać bez zalogowania. Dlatego proszę o przemyślane wpisy i merytoryczną dyskusję.

 

Bardzo Państwa proszę o podpisywanie swoich postów. Ułatwi to porozumiewanie się. Możecie się podpisać nickiem/pseudonimem. Nie musicie podawać ani imienia, ani nazwiska :)

 

Dziękuję Joanna Gruba


joanna.gruba@habilitacja.eu 

 

 17
Wyświetla od 1 do 10 z 18 pozycji.

Poprawki do ustawy 2.0 zostały już zaklepane i jest ich około 60. 3 lipca ustawa ma być przegłosowana, ponieważ już jest co do tego zgoda polityczna.

xyz

Sekcja NSZZ solidarność żąda zniesienia habilitacji, ale nie dekomunizacji i anulowania "lewych dyplomów". Z tego wynika, źe na "górze" solidarności działają komuniści typu Bolek.

Nie są znane poprawki, które zostaną wprowadzone do ustawy.

Patriota

Solidarność żąda zniesienia habilitacji i tradycyjnego feudalizmu panującego na uczelniach, lepiej późno niż wcale:

http://www.solidarnosc.org.pl/ksn/kcfinder/upload/file/Stanowisko_Komisji_Krajowej_nr%209_18.pdf

Komuniści bronią habilitacji, symbolu komuny i feudalnizmu na uczelniach

Na uczelniach można często usłyszeć:

"robisz habilitację?"

"nie"

"dlaczego?"

"bo nie jestem komunistą"

op,

UE mówi, że Polacy to naród xenofobów, bo nie lubimy imigrantów, a kto przyjął dotychczas około 80 tys. czeczeńskich muzułmanów? Imigranci z Azji i muzułmanie ciągle napływają po cichu. Część z tych Czeczenów chce się dostać do Niemiec a wtedy są odsyłani do Polski pod pretekstem prawa mówiącego, że pierwszym krajem unijnym, do którego przybyli jest Polska i tam powinni zostać.

Ostatnio słyszałem, ze działają przemytnicy przy sprowadzaniu do Polski Arabów i Azjatów. Nasze ulice staja się coraz bardziej "kolorowe". W Krakowie, podobno, najwięcej jest hindusów nie tylko na uczelniach.

O'can

Kraje Trzeciego Świata charakteryzuje istnienie wąskiej i uprzywilejowanej elity stojącej ponad prawem i trzymającej władzę w garści. Dokładnie tak jak u nas tylko ta elita jest nieco szersza w Polsce. Weźmy np. generałów w Wojsku Polskim. Jest ich kilka razy więcej na jednego szeregowca niż w armiach zachodnich a pieniądze i przywileje im przysługują. Sędzią w tym kraju zostaje się prawie wyłącznie jako członek rodziny lub wżeniony do rodziny sędziowskiej. Klany rodzinne na uczelniach to normalna sprawa. Osobny temat to administracja też trapiona przez nepotyzm. Tylko w nielicznych dziedzinach, raczej w biznesie, istnieje merytokracja i wolny rynek pracy. Do tego trzeba dodać przywileje emerytalne dla wielu grup zawodowych opanowanych przez "elitę". Utrzymanie takiej elity kosztuje niemało, cały naród na to się składa, a młodzi zdolni się marnują lub emigrują z kraju...

kasjerka z supermarketu

Na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy całkowicie wycofano się z szybkiej ścieżki habilitacyjnej za granty.

Jeszcze jeden Armagedon jest do likwidacji.

Może by tak jeszcze posegregować wymagania, aby pan dr Fizyk nie mógł być

np. panem dr hab. nauk biologicznych w dyscyplinie biologii. Dobrze byłoby, aby to obwiązywało również przy nadawaniu wszelkich awansów, bo później mamy generałów, rektorów, sędziów palantów.

Patriota

Mafia "kartoflarzy" postawiła na przywileje, gdzie w myśl poprawki funkcje rektora pełnić będą mogły osoby mające w momencie rozpoczęcia kadencji 67 lat - granica wieku dotyczy daty rozpoczęcia kadencji. Kadencja nie ma być przerywana z chwilą osiągnięcia takiego wieku.

W ten sposób tworzą się patologiczne przywileje na uczelniach oligarchiczno-komunistycznych.

To jest łamanie praworządności.

Pytanie do dziennikarzy i posłów, kto stoi za tą poprawką.

Wkurzony

W Polsce są przypadki nadania tytułu Profesor bez habilitacji. Wystarczy mieć dorobek odpowiedni. Poza tym śruba jest dość mocno podkręcona dla samodzielnych pracowników przez już obowiązujące od paru lat przepisy. Nowa ustawa pewnie jeszcze bardziej dokręci wymogi po to aby doktorzy mieli szanse na zwalniane etaty. Patrząc na te wymagania stawiane obecnie samodzielnym pracownikom to jest to duże wyzwanie dla ludzi w średnim i podeszłym wieku. Dodatkowo jeszcze uczelnie stawiają dalsze kłody pod nogi samodzielnym pracownikom. Można odnieść wrażenie, że chodzi nie tylko o danie szansy młodszym pracownikom na zdobycie etatu, ale przede wszystkim na zmniejszenie sumarycznej liczby samodzielnych pracowników nauki w kraju. To jest wyrachowana kalkulacja nastawiona na zaoszczędzenie pieniędzy w budżecie.

Wyświetla od 1 do 10 z 18 pozycji.

Powered by ChronoForums - ChronoEngine.com

2.png9.png1.png2.png3.png2.png